Autor Wątek: udostępnianie dokumentacji osobowo-płacowej z az  (Przeczytany 900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MałaKK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Witam,
zwrócił się do az pracownik naukowy z prośbą o udostępnienie dokumentacji osobowo-płacowej dawnego pracownika który obecnie już nie żyje. Dokumenty te chce wykorzystać do pracy naukowej. Moje pytania są następujące: Czy ma przedstawić jakiś dokument potwierdzający że jest pracownikiem naukowym? W jakiej formie i czy mogę mu takie dane udostępnić?
Jestem nowa w az i nie mam doświadczenia w udostępnianiu dokumentacji  osobom spoza naszej instytucji.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: udostępnianie dokumentacji osobowo-płacowej z az
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, »
Decyzję o udostępnieniu dokumentacji osobie spoza jednostki podejmuje kierownik tej jednostki i to do niego zainteresowany powinien skierować swą prośbę.
W przypadku udzielenia zgody archiwista wykona jedynie polecenie kierownika jednostki.

Offline MałaKK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: udostępnianie dokumentacji osobowo-płacowej z az
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, »
Czyli mam zwrócić korespondencję przełożonemu z pytaniem czy mam tą dokumentację udostępnić( w tym wypadku skserować)?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: udostępnianie dokumentacji osobowo-płacowej z az
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2018, »
Tak. Takie wnioski rozpatruje bezpośrednio kierownik jednostki.

Por. art 35 ust. 3 UNZA:
Cytuj
Zasób archiwalny archiwów zakładowych służy potrzebom jednostek, w których archiwa te zostały utworzone. Do korzystania z tego zasobu przez osoby trzecie konieczne jest zezwolenie kierownika jednostki organizacyjnej, w której istnieje archiwum zakładowe.

W przypadku składnic akt analogicznie art 36 ust. 3