Autor Wątek: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?  (Przeczytany 3971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« dnia: Październik 12, 2014, »
Następująca sytuacja - typowe pismo przewodnie (z treścią "w załączeniu przekazuję", i nic więcej) pozostaje w komórce macierzystej bez głównego dokumentu, który - wytworzony w jednym egzemplarzu - wyszedł na zewnątrz urzędu. Po pierwsze, rozumiem, że pismo przewodnie, choć bez treści merytorycznej, otrzymuje symbol klasyfikacyjny swojego załącznika. Po drugie, czy takie pismo przewodnie idzie do teczki, czy na protokół brakowania BC?

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2014, »
Oczywiście, że do teczki z kat. jaka wynika z jrwa. Kat. Bc nie oznacza się pism "mało ważnych", a jedynie kolejne egzemplarze pism wytworzone w innej komórce niż merytoryczna, a w przypadku dokumentacji w formie elektronicznej oznacza się nośniki danych, z których całą treść przekopiowano do systemu ezd.
Tu nie ma się nad czym więcej zastanawiać...

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2014, »
Drogi Kolego, zgadzam się, że nie ma tu co się zastanawiać, ale nie pracujesz w moim archiwum ... A u mnie za BC chodzą pisma przewodnie i pisma o krótkotrwałym znaczeniu (cokolwiek to znaczy). Więc, wierz mi, niektórzy ostro się nad tym zastanawiają.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2014, »
Drogi Kolego, zgadzam się, że nie ma tu co się zastanawiać

GAP1 skoro zgadzasz się ze mną, to czemu ma służyć ten wątek?
Niby się zgadzasz, a w poniższym wątku pismu przewodniemu nadałbyś kat. Bc;)
http://www.ifar.pl/index.php/topic,2697.0.html

Berserc

  • Gość
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2014, »
A u mnie za BC chodzą pisma przewodnie i pisma o krótkotrwałym znaczeniu


A ja zapytam: na podstawie jakich przepisów?? Bo to jakiś dziwny wynalazek, kto decyduje o "krótkotrwałym" znaczeniu?

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2014, »
Nasz wykaz akt wszedł zarządzeniem jednego z "resortowych" ministrów. A skąd się wziął taki pomysł? Nie wiem.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2014, »
pewnie MSW...

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2014, »
Chcesz powiedzieć, że przy haśle jrwa w rubryce Uwagi macie zapis w stylu - załącznik pisma kat. A, pismo przewodnie - Bc?  ;D

czy masz może GAP1 link do tego waszego jrwa? możesz się nim podzielić?, a może wiesz gdzie moglibyśmy je znaleźć?

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Pismo przewodnie - BC czy nie BC?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2014, »
Nie, mamy w wykazie akt odrębny symbol klasyfikacyjny na pisma przewodnie, pisma o krótkotrwałym znaczeniu, wtórniki i (jeszcze coś, ale już nie pamiętam). Jeśli chodzi o ministerstwo, to sami się domyślajcie, ja nie mogę napisać. Dodatkowo wyjaśnię, że w naszym jrwa w uwagach występują dosyć często inne kategorie niż określone w komórce macierzystej. I faktycznie. Przy kategorii A może występować kategoria B, a nawet BC przy pewnych rodzajach dokumentacji. Odjazd na maxa.