Autor Wątek: Kategoria archiwalna - umowy na pożyczki mieszkaniowe  (Przeczytany 2327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Witam,
mam pytanie jak prawidłowo zakwalifikować umowy na pożyczki mieszkaniowe? Porządkuję archiwum zespołu szkół, posiłkowałam sie wykazami dostępnymi na stronie NDAP
( http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/Zarzadzaniedokumentacia/zzz2013_11_14_klasy%200_3_NDAP.pdf )
i pasują mi dwa hasła: 164-"wspieranie osób zatrudnionych w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych i ulg na przejazdy" -B-5 albo hasło 33-"Obsługa finansowa funduszy i środków specjalnych" - B-10 (ale to drugie bardziej dot. programów unijnych?)

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kategoria archiwalna - umowy na pożyczki mieszkaniowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2014, »
Zwykle dokumentacja taka ma kat. B5. Nie możesz jednak posiłkować się symbolem 164, jeśli wykaz akt, który wymieniłaś, u Ciebie nie obowiązuje. W przypadku obowiązywania w Twojej instytucji systemu dziennikowego, można zastosować hasło, które przytoczyłaś i kategorię archiwalną B5.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kategoria archiwalna - umowy na pożyczki mieszkaniowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2014, »
A swoją drogą to szkoła powinna już mieć wdrożoną instrukcję kancelaryjną, archiwalną (dot. składnicy akt) i wykaz akt.

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kategoria archiwalna - umowy na pożyczki mieszkaniowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2014, »
Dzieki za odpowiedź. Może nie wyraziłam się precyzyjnie, ale chciałam na podstawie tych haseł oczywiście zakwalifikować dokumentację nie używając symbolu z przytoczonego przeze mnie JRWA.

A swoją drogą to szkoła powinna już mieć wdrożoną instrukcję kancelaryjną, archiwalną (dot. składnicy akt) i wykaz akt.

Powinna i będzie miała, na szczęście chcą wszystko poprawnie prowadzić.
Pozdrawiam