Autor Wątek: iFAR pod ostrzałem  (Przeczytany 10567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
iFAR pod ostrzałem
« dnia: Styczeń 21, 2006, »
witam
Zdaje się że forum jest atakowane przez jakis rodzaj spamu(?)
Ostatnie wypowedzi w poniższych wątkach są chyba mocno nie na temat:
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=243
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=259
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=253
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Anonymous

  • Gość
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, »
Nie da sie tego ukryć.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Spam na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2006, »
Witam,

 Spam już usunąłem... przepraszam za opóźnienia... Jestem troche daleko... :)

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2006, »
Witam
Pozdrowienie Rafale, gdziekolwiek jesteś! Jak mawiają szefowie: gdy kota nie ma myszy ser zjadają  :)
Ledwie usunąłeś kilka postów-spamów już pojawiły się nowe:
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=240
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=266
http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=259

Może czas na rozwiązanie systemowe? Tylko jakie? Może zablokować wpisywanie postów dla nielogowanych użytkowników?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Anonymous

  • Gość
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2006, »
Dodać nowych administratorów którzy dbali by o porzadek gdy główny nie może !

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2006, »
Zablokowanie edycji postów dla tych, ktorzy się nie logują zmniejszy też zapewne liczbę anonimowych pretensji  :P
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Henryk Niestrój

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • Arcaion
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2006, »
Logowanie - zdecydowanie tak, nawet z podaniem nru IP komputera. Doskonale potrafię zrozumieć obawy przed wypowiadaniem się jawnym na forum, szczególnie gdy poglądy są niezgodne z "obowiązująca linią". Niemniej trzeba umieć brać odpowiedzialność za to, co się powie.
A z drugiej strony ta ilość spamu zaczyna denerwować.
Quieta non movere
http://arcaion.pl

Rufus

  • Gość
Spam i etc...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2006, »
Witam,

 Przepraszam za problemy ze spamem - nowy admin juz jest i ma nadzieje ze szybko zajmie sie problemem. Moglbym zamknac dostep dla userow 'anonimowych' ale to obnizyloby ilosc glosow i "pretensji" co zauwazyli przedmowcy... Z drugiej strony pragne zauwazyc, ze KAZDY post posiada swoje ip (nawet gdy user jest anonimowy) zatem w razie problemow mozemy zablokowac ip czy zglosic osobe gdzie trzeba :)... Niestety tu gdzie jestem nie mam mozliwosci korzystania z polskich znakow wiec nie moge sie zalogowac osobiscie :/ ....

Za wszelkie niedogodnosci bardzo przepraszam

Pozdrowienia z Londynu

Rafal Magrys

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
a jednak...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2006, »
Udalo mi sie zalogowac :)... (Polak potrafi szczegolnie w Anglii :p)...

Dziekuje Ci Wojtku za podanie namiarow na spamowate posty... IP zostalo zablokowane...
Powinno pomoc...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

młodszy archiwista

  • Gość
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2006, »
chyba żartujecie z tym logowaniem?! IFAR to jedyne miejsce gdzie można napisac co naprawdę w ap piszczy. Znajomym nawet juz nie opowiadam bo wstyd, rodzinie tez nie bo jeszcze ktos zawału dostanie... nie zamykajcie ostatniego bastionu wolnej archiwalnej dyskusji!!!!!! Pozdro!!!!!

Anonymous

  • Gość
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2006, »
Racja po 3-kroć. Jak koleżanka rzuciła wypowiedzeniem to w domu miał awantury, "co ty robisz dziewczyno taka wspaniała praca", itp. bzdury. Matka poprostu nie wierzyła w nic co sie u nas działo. Dopiero musiał spotkać kobietę w swoim wieku która kiedyś u nas pracowała, i potwierdziła wszystko, aby uwierzyć - że córka mówi prawdę a nie koloryzuje.
Jeśli wprowadzicie logowanie to już zupełnie nic sie tutaj nie będzie działo i forum zginie.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Logowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2006, »
Witam,

 Oczywiscie, ze nikt nie ma zamiaru wprowadzac logowania byla to tylko reakcja na nieco histeryczne wypowiedzi na forum po pojawieniu sie spamu. ("Gdzie jest admin tego forum?").
Otoz jestesmy i czuwamy :)...


pozdrowienia z Londynu :)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Kazimierz Schmidt

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
logowanie na forum a korzystanie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2006, »
Na forum epl.icm.edu.pl które porusza bliskie jednemu z naszych tu "poforów" tematy, jest logowanie i faktycznie powoduje to mało spamu ale i bardzo mały ruch...  Przy okazji: sam się dziwię, że nie ma chętnych do dyskusji na temat projektowanych do ustawy archiwalnej rozporządzeń. A potem będzie jak zwykle: po ukazaniu się rozporządzeń na papierze zacznie sie krytyka, narzekanie itd.
Ktoś nawet napisał (nie na forum) że "są to sprawy zbyt istotne dla naukowej strony archiwistyki by wprowadzać je tylnymi drzwiami poprzez rozporządzenie dotyczące dokumentów elektronicznych, a nie poprzez dyskusję metodyczną wśród archiwistów"i że (te rozporządzenia) "wprowadzają nowe koncepcje opracowania dokumentacji w archiwistyce, które są sprzeczne z dotychczasowym pojęciem jednostki archiwalnej" - ale oczywiście nie na forum :) Bo tam natychmiast dostałby odpór w stylu:
"dotychczasowe koncepcje opracowania dokumentacji w archiwistyce i pojęcie jednostki archiwalnej nijak ma się do dokumentu elektronicznego i powinno być zrewidowane.
Na początku XX wieku praktyka miejskiego transportu konnego wymagała sprzątania końskich kup a co za tym idzie należało przewidzieć kosze na owe kupy... Motoryzacja całkowicie odmieniła koncepcje rozwoju transportu tak jak informatyzacja całkowicie odmieni koncepcje opracowania dokumentacji. Ustawodawca wyraźnie wskazał, kto i jakiej drodze ma określić przepisy postępowania i nie jest to bynajmniej „dyskusja metodyczna wśród archiwistów”.  itd.

Dlatego pewnie to racja, że są "obawy przed wypowiadaniem się jawnym na forum" I myślę że nie chodzi tylko o jawne wypowiadanie się, ale o jawne wypowiadanie się publiczne.

Boimy się Szefów i zwykłego obciachu. I ja też - bo jak mi napiszą że: "Content switch” – zapewnienie skalowalności rozwiązania wyznaczone ilością użytkowników, odwołań do serwisu. Zapewnia wydajność systemu balansując ruch użytkowników do redundantnej struktury WWW/aplikacja. Możliwość sprzężenia ww. funkcjonalności z terminowaniem tuneli SSL oraz w przypadku wzrastającej ich ilości z mechanizmem akceleracji (SSL accelerator). Alterntywną możliwością terminowania tuneli SSL jest wykorzystanie urządzenia SSL VPN podłączonego do osobnego segmentu na „Firewall 1” to nie wiem czy jeszcze rozumiem czy ktoś już może robi sobie za mnie jaja... Jeśli więc napiszę, że nie rozumiem to obciach, a jeśli napiszę cokolwiek np że "sprzęganie funkcjinalności z terminowaniem tuneli SSL wystarczy przy planowanym ruchu użytkowników i dodatkowe mechanizmy akceleracji nie są potrzebne na tym etapie" to może ... też obciach?

Więc może dopóki się da niech będzie "wolne".

pozdrowienia
Kazimierz Schmidt

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
iFAR pod ostrzałem
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2006, »
Witam
Proszę Szanoanych Forumowiczów o zwrócenie uwagi jak szybko Admistrator rozprawił się z - dość kompromitującym - forum spamem.  :P
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you