Autor Wątek: Kategoria A--> płyty  (Przeczytany 239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewelina_907

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Kategoria A--> płyty
« dnia: Kwiecień 17, 2023, »
Witajcie
Powiedzcie mi jak przechowywać płyty w dokumentacji kategorii A? Koleżanka ma do oddania dokumentację kategorii a pod tytułem Uchwały Zarzadu. Okazało się że część Uchwał jest w wersji papierowej a część na płycie. Czy normalnie włożyć płytkę w kopercie do teczki z dokumentacją? Czy numerujemy lub podpisujemy tą koperte z plyta?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Kategoria A--> płyty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2023, »
Przede wszystkim co do zasady informatyczne nośniki danych należy przechowywać odrębnie od dokumentacji papierowej - np. na wydzielonym w tym celu regale.
Po drugie nośniki danych przyjmujemy na stan archiwum odrębnym spisem z/o dla informatycznych nośników danych.

Co do opakowań jednostkowych - osobiście stosuję koperty formatu B5, opisane nazwą jednostki i komórki, znakiem sprawy (a dla dokumentacji nietworzącej akt sprawy - symbolem klasyfikacyjnym hasłem z JRWA i szczegółowym tytułem) , datami skrajnymi no i oczywiście sygnatura archiwalną.
Opakowania jednostkowe proponuję umieszczać dla większego bezpieczeństwa w opakowaniach zbiorczych opisywanych skrajnymi sygnaturami nośników.

Pamiętajmy taż aby regularnie (co najmniej raz na 5 lat) wykonywać kopie bezpieczeństwa nośników.

Wszystkie te kwestie powinny regulować normatywy kancelaryjno-archiwalne jednostki - w Twoim przypadku jest to opisane w IA z 2011 r. (par. 12, par. 19)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2023, wysłana przez Rovan »