Autor Wątek: oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa  (Przeczytany 2701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa
« dnia: Kwiecień 22, 2014, »
w wydziale Nieruchomości i Rolnictwa urzędu miejskiego są teczki z zaświadczeniami i oświadczeniami o posiadaniu/prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Jaką temu nadać kategorię? W aktualnym wykazie akt jest niewiele pozycji dotyczących rolnictwa. Ze 20 lat temu nadano tym oświadczeniom symbol 081 i kategorię B5 i pracownik, który się tym zajmuje kontynuuje tradycję, pomimo, że już wtedy ten symbol nie miał nic wspólnego z tematem bo wg wykazu z 1990 r. 081 to "Instrukcje, rejestry, regulaminy".

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, »
Witam,
u mnie jest podobna dokumentacja, z tym że dot. poświadczania także m.in. wykonywania pracy w gospodarstwie. Podlegam pod rozp. z 2011 r. JRWA dla gmin, i u mnie wymyślili symbol 5322-Poświadczanie pozostawania osoby przy życiu lub w określonym miejscu  - kat. BE10.
Było to jednak zanim zaczęłam pracować, ja bym teraz wybrała po prostu zaświadczenia, ale tak jak piszesz nie ma symbolu dot. wprost tych zaświadczeń. Zastanawiam się nad zaświadczeniami z klas 314, czyli związanych z podatkami i opłatami.

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Odp: oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, »
Zastanawiam się nad zaświadczeniami z klas 314, czyli związanych z podatkami i opłatami.

również myślałem o tych

Offline niki0

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2022, »
Witam. Musimy z urzędu wydać postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia o pracy w gospodarstwie rolnym.  Podlegamy pod rozporządzenie z 2011 r. JRWA dla gmin i nie do końca wiem jaki symbol by tu pasował.

Offline Aanna

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Odp: oświadczenie o posiadaniu gospodarstwa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2022, »
U nas jest to pod symbolem 5321. Generalnie jeśli ktoś chce udowodnić pracę w gospodarstwie rolnym to przedstawia zeznania 2 świadków i na tych zeznaniach potrzebuje potwierdzenia własnoręczności ich podpisu (jak tytuł teczki). Jeśli dodatkowo chce uzyskać postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia o pracy w gospodarstwie rolnym bo żaden taki rejestr nie był prowadzony to postanowienie również pod tym numerem.
A jaki symbol wybraliście?