Autor Wątek: Zdanie teczek do AZ- sprzed 2011  (Przeczytany 2443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krisma

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Zdanie teczek do AZ- sprzed 2011
« dnia: Luty 03, 2014, »
Witam, pracuję w Starostwie Powiatowym na stanowisku inspektor ds. obronnych. Problem dotyczy zdania do AZ teczek 5224 z lat 2006-2010 w których zarejestrowane były dokumenty niejawne. W roku 2013 po dokonanym  przeglądzie zniesiono klauzulę tajności, ale powstał problem ze zdaniem. W nowym JRWA nie ma takiej pozycji, temat który wcześnie był ogólny rozmieniono, na co najmniej dziesięć rozdzielając przy okazji sprawy obronne , obrony cywilnej oraz wojskowe. Osoba zajmująca sie archiwum twierdzi ze nie może tego przyjąć i każe mi je segregować na poszczególne zagadnienia zgodnie z nowym JRWA, ja jednak uważam iż zastosowanie w tym przypadku mają wyłącznie stare przepisy sprzed 2011 na podstawie, których mogę prawidłowo sklasyfikować teczkę oraz określić jego kwalifikację. Druga sprawa dotyczy dokumentów niejawnych z 2005 a obecnie juz jawne (od 2013), ale zarejestrowanych i nie dołączonych do teczki (też nieszczęsne 5224) ale juz zdanej do AZ przez mojego poprzednika. Co teraz zrobić z tymi pismami? Ja zaproponowałem sporządzić podteczkę i zdać ją za np. numerem 5224-20 do archiwum, oczywiście kwalifikacje teczka musiałby być taka sama jak teczki "matki".

Offline crash0

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 486
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdanie teczek do AZ- sprzed 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2014, »
ad.1 Wg mnie masz rację. Przecież gdyby przepisy weszły za kilka lat... teczka już dawno by tam była i nikt by się tym nie przejmował. Zresztą, rozdzielanie spraw z teczki mija się z celem. Dojdzie do jeszcze większego rozproszenia.
ad.2. Pomysł wydaje się być trafny.

Offline krisma

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Zdanie teczek do AZ- sprzed 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2014, »
Witam jeszcze raz dziękuje za pomoc. Dzisiaj specjalnie spotkałem się z panią z AP, moje sugestie były prawidłowe jedyną zmianą jest element  kwalifikacji. Muszę określić ją na nowo biorąc pod uwagę stronę rzeczową spraw w odniesieniu do nowego JRWA, w tym przypadku A.