Internetowe Forum Archiwalne > Projekty wskazówek metodycznych

Nowe zespoły NDAP

(1/4) > >>

Hanna Staszewska:
Na stronie NDAP pojawiły się informacje o nowych zespołach naukowych, które powołał Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych http://www.archiwa.gov.pl/pl/component/content/article/63-aktualnosci/3885-metodyka-archiwalna-z-perspektywy-systemow-informatycznych.html

1. Decyzja Nr 57 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie powołania zespołu naukowego do opracowania wskazówek metodycznych dotyczących zasad opracowania materiałów archiwalnych w archiwach państwowych.

2. Decyzja Nr 58 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie powołania zespołu naukowego do opracowania standardu opisu materiałów archiwalnych w archiwach państwowych.

3. Decyzja Nr 61 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 11 grudnia 2013 r. w sprawie powołania zespołu naukowego do opracowania wskazówek metodycznych dotyczących sporządzania indeksów.

Zważywszy na ogrom zadań, jakie przed zespołami postawiono oraz terminy (zespoły 1 i 2 mają przedstawić wyniki prac do końca 2014 r., ten od indeksów do połowy 2014 r.), zadanie wydaje się być bardzo, bardzo trudne.
Ale cóż, może nie taka metodyka archiwalna z perspektywy systemów informatycznych straszna, jak ją malują :)
 

Maciej Zdunek:
Minęło 9 miesięcy, jestem ciekaw jakie są dotychczasowe wyniki prac tych zespołów, ktoś wie? ???

GAP1:
Ja też jestem bardzo zainteresowany.

Hanna Staszewska:
Zespół ds. indeksów zakończył prace i przedstawił projekt wskazówek (wiem, bo brałam udział w pracach zespołu), jest on obecnie w fazie opiniowania przez CKM i archiwa.
Co do dwóch pozostałych zespołów, trudno powiedzieć...

Andrzej Choniawko:
Czyli jak rozumiem zgodnie z uświęconą tradycją w procesie opiniowania tego rodzaju "produktów" NDAP nie ma miejsca dla najbardziej zainteresowanych, czyli użytkowników.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej