Autor Wątek: CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ  (Przeczytany 8293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata Wojewódzka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« dnia: Styczeń 06, 2006, »
[[/b]MAM pytanie do archiwistów gzie mam szukać danych o osobie a chodzi o biologiczną mamę . Mam dane ze w 1975 roku przeprowadziła si edo Inowrocławia. N atomiast z MSWiA otrzymałam pismo ze osoba o takich danych w ewidencji ludności nie istnieje że albo umarła albo wyjechała za granicę gzie ja mam tego szukać .

Anonymous

  • Gość
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2006, »
to chyba niestety nie jest pytanie do archiwistów ...
domyślam się że dostała Pani standardową odpowiedź z MSWiA o braku podanej osoby w bazie PESEL: "podane dane wejściowe nie pozwoliły na jednoznaczne określenie poszukiwanej osoby w zbiorze, osoba poszukiwana wyjechała na pobyt stały za granicę lub zmarła". Nie wiem na ile precyzyjnymi danymi matki Pani dysponuje, ale może w grę wchodzić też jakaś pomyłka. Rozumiem że w Inowrocławiu też juz Pani szukała?

Offline Beata Wojewódzka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2006, »
TAK szukałam ale nie znałam jej nowego nazwiska bo wyszła za mąz .
jednak jeśli wyjechała z kraju bądz też umarła to gzdie tego szukać a dane
dotyczące daty urodzenia i miejsca urodzenia mojej matki oraz nazwisko panieńskie sądze ze sa WIARYGODNE BO MAM JE NA AKCIE URODZENIA.
może jest jakaś firma ,która poszukuje rodzin w takim przeypadku jak mój

Anonymous

  • Gość
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2006, »
ale czy w tamtejszym magistracie i urzędzie stanu cywilnego?

Offline Beata Wojewódzka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2006, »
tak ale urzędnicy niechętnie udzielają odpowiedzi nawet usłyszałam Ze nie warto szukac i marnować komuś życia,a dla mnie z  Kołobrzegu jest daleko
zeby byc osobiscie

Anonymous

  • Gość
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2006, »
czyli rozmawiała Pani tylko przez telefon?? jeśli zniechęca Panią rozmowa telefoniczna z leniwym i niekompetenntnym urzędnikiem to chyba szkoda zawracać sobie głowy ...  :(
nie trzeba jeżdzić ani gadać przez telefon, w urzędach wszystko załatwia się PISEMNIE.

Offline Beata Wojewódzka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2006, »
jeśli znika człowiek jak kamfora to gdzie mam go szukać .czy są ewidencje zgonów i gzdie tego szukać jeśli ostatnie zameldowanie było w  Inowrocławiu
i podaną mam ulicę . albo ewidencji osb wyjeżdzających za granicę sprzed 10 lat .pomżcie mi bo nawet jej bracia chociaż ich onalazłąm nic nie wiedzą

Anonymous

  • Gość
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2006, »
będę niegrzeczny i powiem tak: zastanawiam się czy Pani szuka matki czy też chce Pani sobie tylko ponarzekać?  :(
Proszę listem poleconym wysłać pismo do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Inowrocławiu z prośbą o udzielenie informacji.

Anonymous

  • Gość
CHCĘ ODNALEZC SWOJĄ MAMĘ
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2006, »
już tak właśnie zrobiłam.zobaczymy co mi odpowiedzą