Autor Wątek: Dokumenatcja osobowa i płacowa - zezwolenie na przechowywanie  (Przeczytany 7645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Młoda Archiwistka

  • Gość
Witam wszystkich,
Jestem tu pierwszy raz i właśnie dzisiaj dowiedziałam się, ze firma w której od niedawna pracuję powinna mieć zezwolenie na magazynowanie dokumentów osobowych i płacowych. Powinna je zdobyć do 31.12 br. jeśli nie, powinna zawiesić dzialaność. Wiem, ze takiego dokumentu nie posiadamy. I co teraz? Wiem, ze to pytanie po części retoryczne... Ale może ktoś już uzyskiwał takie zezwolenie i wie ile trwa taka procedura i jak to wygląda?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Archiwistka
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Anonymous

  • Gość
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2005, »
wszystko jest w ustawie o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, i w rozporządzeniach wykonawczych. Nie ma co czekac, tylko trzeba jak najszybciej złożyć wniosek u właściwego wojewody (od stycznia marszłaka województwa).

Anonymous

  • Gość
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2005, »
proszę zajrzec do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z lipca 2004 r. Rzeczywiście termin upływa pojutrze ale jak znam zycie i polską dbałosc o "papierki" to jeszcze długo nikt niczego nie będzie sprawdzał. Cóż, a to Polska właśnie....

Dzno

  • Gość
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2006, »
Cytat: "Anonymous"
wszystko jest w ustawie o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, i w rozporządzeniach wykonawczych. Nie ma co czekac, tylko trzeba jak najszybciej złożyć wniosek u właściwego wojewody (od stycznia marszłaka województwa).



Czy ten obowiązek dotyczy również firm produkcyjnych ,przechowujących wyłącznie  akta swoich pracowników,czy tylko firm ,które zajmują się wyłącznie archiwizacją? :oops:

Anonymous

  • Gość
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2006, »
dotyczy to wyłącznie firm, które prowadzą działalność polegającą na przechowywaniu dokumentacji płacowej i osobowej.

Jarek

Offline kobong

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, »
Zapraszam do Urzędu Marszałkowskiego.
ello!

d.kostyra

  • Gość
Zezwolenie na archiwizowanie dokumentów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2006, »
Witam
Niedawno rozpocząłem pracę w Urzędzie Marszałkowskim jako osoba odpowiedzialna za prowadzenie rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Proszę zajrzeć na tą stronę w BIP-ie http://bip.silesia-region.pl/index.php?grupa=40&id=15529&grupaj=12. Można tam znaleźć m.in. wyciąg aktualnych przepisów dot. rejestru przechowawców akt oraz potrzebne formularze do zgłoszenia firmy do rejestru przechowawców.