Autor Wątek: Zamawianie akt przez Internet  (Przeczytany 80897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamawianie akt przez Internet
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 23, 2017, »
Ale to chyba nie w tym wątku. No i postulat też był zgłoszony nie we właściwym wątku, może dlatego pozostał niezauważony.

Pani Aniu, czy aby na pewno?

Na naradzie dyrektorów Wojciech Woźniak zapowiadał nowe funkcjonalności serwisu Szukaj w Archiwach
minn zdalne zamawianie akt do Pracowni Naukowych, więc funkcjonalność jak najbardziej realna
"Planowane w najbliższym czasie są zmiany w procesie publikacji materiałów archiwalnych na portalu
szukajwarchiwach.pl, których celem ma być skrócenie czasu pomiędzy wytworzeniem kopii cyfrowej
a jej publikacją w Internecie. Ponadto pod koniec roku wprowadzone zostaną funkcjonalności
serwisu związane z realizacją idei archiwum partycypacyjnego, które zaoferują użytkownikom
archiwum możliwość aktywnego udziału w kształtowaniu treści portalu poprzez komentowanie,
tagowanie i rozpoznawanie zamieszczonych w serwisie materiałów. Możliwość utworzenia
w systemie konta użytkownika pozwoli również na kształtowanie społeczności użytkowników wokół
serwisu a w kolejnym kroku na wprowadzenie możliwości zdalnego zamawiania materiałów
archiwalnych do pracowni naukowych."  http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/narada.pdf
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zamawianie akt przez Internet
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 23, 2017, »
Prawda, przypomniał mi Pan tę naradę. Chyba więc rację ma pani Hanna pisząc, że sił i środków nie starcza.
A ja mam bliżej do emerytury, więc szybciej będę miała czas na zamawianie archiwaliów i ich wykorzystywanie w pracowniach. A może kopie będą na SwA?

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Odp: Zamawianie akt przez Internet
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 24, 2017, »
Prawda, przypomniał mi Pan tę naradę.

Myślę, że każdy dyrektor/kierownik projektu/decydent powinien przynajmniej raz w roku przypomnieć sobie narady/zebrania/konferencje, w których uczestniczył ze szczególnym uwzględnieniem tego, co obiecywał.
Oczywiście dotyczy wszystkich, bo odpowiedni cytat można znaleźć bez trudu na każdego 8) 8)

To oczywiscie poza głównym tematem ;)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, wysłana przez Hanna Staszewska »

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Zamawianie materiałów przez Internet
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 15, 2018, »
Podzielam stanowisko.
Na wszystko czekanie.
Na słownik archiwalny.
Na decyzje w sprawie ZoSIA.
Rozumiem, że cnotą jest cierpliwość i że w archiwach czas wolniej płynie lecz zachęcam decydentów do działania a nie rozmywania decyzji w gremiach, radach i komitetach.
I jestem pełen podziwu dla ludzi którzy rozwijają ZoSIA mimo zupełnie przeciwnego prądu, kibicuję im i będę ich wspierał.

Pozdrawiam,

Podbijam temat. Mamy retrokonwersje i fajnie, bo to bardzo potrzebne działanie. Tylko ze cala retrokonwersja jest psu na bude w sytuacji gdy uzytkownik i tak musi wypelniac rewersy i w najlepszej sytuacji wysylac je mailowo do archiwum. Był czas kiedy ZoSIA była tworzona i rozwijana metodami wręcz chalupniczymi bo nie było klimatu, woli politycznej i zasobów. Teraz ZoSIA dostala 20 (słownie DWADZIESCIA!!!) milionów złotych  :o z POPC. Sa to ogromne pieniądze, zwłaszcza ze dotychczas ZoSIA kosztowała nieco ponad 1 mln. zł. Pytanie tylko czy NAC udzwignie zadanie? Specyfikacja zarówno obsługi udostepniania jak i zarzadzania magazynami zostala napisana juz dawno i ciagle lezy w zamrazarce. Przyznam ze mnie juz powoli zaczynają nudzić kolejne prezentacje NAC przedstawiające plany rozwoju ZoSIA. Zamiast PR wrzutek, snów o potędze i propagandy sukcesu chętniej zobaczylabym konkretny efekt.  W szegolnosci ważna jest aktualizacja SWA bo to jest produkt końcowy który dostają użytkownicy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2018, wysłana przez Kajka »

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamawianie akt przez Internet
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 16, 2018, »
A prace nad słownikiem archiwalnym powoluśeńku się toczą ;)...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...