Autor Wątek: Nośniki danych jako załączniki do dokumentów - jak postępować?  (Przeczytany 3192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Mam pytanie w związku z nośnikami danych, które stanowią załącznik do dokumentu - to w końcu wyłączać, czy nie wyłączać z teczki? Czytam i czytam tą instrukcję i wreszcie zgłupiałam...  ???
Nadmienię tylko, że mamy w urzędzie system tradycyjny. Chodzi o dokumenty przekazywane do az.

A w ogóle, to witam wszystich Forumowiczów po mojej baardzo długiej nieobecności (w domu rośnie nowe pokolenie archiwistów  ;D)

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Wyłączać i przekazywać do az na spisie z/o informatycznych nośników danych. Spis taki powinien zawierać elementy wymienione w par. 12, ust. 2 IA dla JST.

Przy okazji - rozumiem, że dokumentacja powstała przed wejściem w zycie Rozporządzenia PRM z 18.01.2011?
Zgodnie z rozporzadzeniem w systemie tradycyjnym informatyczny nośnik danych dołancza się do akt sprawy tylko na czas jej trwania, zas po zakończeniu sprawy należy przekazac go do składu informatycznych nośników danych, skąd po upływie 2 lat trafia do az.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Dzięuję jak nie wiem co! O to mi chodziło  ;D
A dokumentacja oczywiście powstała przed 2011r.

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
A w ogóle, to witam wszystich Forumowiczów po mojej baardzo długiej nieobecności (w domu rośnie nowe pokolenie archiwistów  ;D)

Gratulacje:)

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Dziękuję  :D

Offline Forumowicz

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nośniki danych jako załączniki do dokumentów - jak postępować?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2022, »
A jak postępować z nośnikami, które już dawno są w składnicy akt i znajdują się w dokumentacji? W mojej jednostce nie ma składu informatycznych nośników danych. Chcę wprowadzić skład, ale jestem na etapie przygotowywania normatywów kancelaryjno-archiwalnych. Podczas porządkowania dokumentacji natknęłam się na nośniki i nie wiem, w ilu teczkach już przekazanych jeszcze są.