Autor Wątek: system ?Archiwum ? ISA?  (Przeczytany 4309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
system ?Archiwum ? ISA?
« dnia: Kwiecień 24, 2013, »
Mam pytanie, czy ktoś z archiwistów zakładowych ma taki program, system "Archiwum - ISA",
Oferuje go firma EMIKS
Bardzo ciekawy ale jak w praktyce?  ???

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: system ?Archiwum ? ISA?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2013, »
Ja też otrzymałem kilka dni temu ofertę  ISA , też ciekaw jestem opinii praktyków tego programu.

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: system ?Archiwum ? ISA?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2013, »
Myślę, że program jest godny zainteresowania - teoretycznie, tak przynajmniej z opisu wnioskuję.
Jednak najbardziej interesuje mnie zastosowanie w praktyce.
Czekam cierpliwie, może ktoś się odezwie.
 ;)

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: system ?Archiwum ? ISA?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2013, »
EMIKS nie udostępnił Ci wersji testowej?
Jakiś rok temu proponowali swój program mojej firmie, wówczas udostępnili nam demo.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 493
Odp: system ?Archiwum ? ISA?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2013, »
witam
archiwum w którym pracuję wspiera się w bieżącej pracy tym systemem. Podlegamy pod resort MON tak więc nie możemy jednak w pełni wykorzystać jego możliwości gdyż obowiązują nas odrębne przepisy.
System dla typowego cywilnego archiwum na pewno będzie przydatny. Oferuję prace na kilku RWA choć rubryki do poszczególnych haseł klasyfikacyjnych np. teczki akt studentów musieliśmy prosić ich o rozbudowę tak aby umieszczać jak najwięcej informacji (numer albumu, kierunek studiów itp. ). Moduł wyszukiwania sprawdza się do poziomu hasła klasyfikacyjnego. Aby dotrzeć do konkretnej teczki z danym dokumentem rozbudowałem hasła wzorcowe, które dodaję do opisu teczki. System odnajduje bowiem tylko dokładne słowo a nie jego odmianę co trudno pamietac przy kilkunastu tysiącach teczek. Przy wyszukiwaniu teczki osobowej pracownika lub studenta podać trzeba imię i nazwisko co uważam, że powinno być zmienione.
Moduł brakowania oraz wypożyczeń sprawdzi się jeżeli dopilnujecie aby wprowadzone do systemu wzory dokumentów były zgodne z waszymi przepisami

Offline Małgorzata W.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: system ?Archiwum ? ISA?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2013, »
witam,
pracuję w AISA już kilka lat - i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu