Autor Wątek: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia  (Przeczytany 22372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« dnia: Kwiecień 24, 2013, »
witam,
czy są jakieś wzory protokołów przekazania dokumentacji do zniszczenia? Czy może wystarczy taki wymyślony samemu, logiczny protokół, który będzie zawierał niezbędne elementy takiego przekazania?
Jeśli takowych nie ma, to może ktoś, kto jest w posiadaniu swoich, może podeśle mi "gotowca" ;)
mogę podać swojego mejla: lukas_drill@yahoo.com
dzięki za pomoc
pozdrawiam

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2013, »
Firma dokonującaą zniszczenia dokumentacji wystawia certyfikat zniszczenia. Spotkałem się też z wystawianiem protokołu przez taką firmę odbioru dokumentacji z instytucji zlecającej niszczenie. Raczej nie ma konkretnego wzoru protokołu przekazania dokumentacji do zniszczenia.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2013, »
U mnie firma zostawia protokół odbioru , a po zniszczeniu wydaje certyfikat wraz z fakturą.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2013, »
U mnie dokładnie tak samo.

Offline lagoo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2013, »
witam,
czy są jakieś wzory protokołów przekazania dokumentacji do zniszczenia? Czy może wystarczy taki wymyślony samemu, logiczny protokół, który będzie zawierał niezbędne elementy takiego przekazania?
Jeśli takowych nie ma, to może ktoś, kto jest w posiadaniu swoich, może podeśle mi "gotowca" ;)
mogę podać swojego mejla: lukas_drill@yahoo.com
dzięki za pomoc
pozdrawiam

W Sądowym Archiwum obowiązują 2 formularze (spisu i protokół) Pu-A-33 i Pu-A-34.
http://www.saws.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=6&menu=21&strona=1


Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, »
Pu-A-33 i 34 obowiązują praktycznie w każdym archiwum zakładowym jednostek nadzorowanych przez AP.
Pytanie lukas_drill dotyczyło jak rozumiem protokołu przekazania dokumentacji do zniszczenia (juz po otrzymaniu zgody AP), a nie protokołu oceny i wykazu dokumentacji do wybrakowania

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2013, »
Zgadza się, chodziło mi o taki protokół, który spisuje się (czy się nie spisuje) w momencie, kiedy firma zabiera papierzyska i potem je niszczy

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2013, »
U mnie firma zabierająca makulaturę przysyła nam certyfikat, jednak z jego treści nie wynika co tak właściwie zostało zniszczne tak więc sporządziłem sobie protokół zd-odb, w którym takie informację są zawarte.

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2013, »
Tak się zacząłem zastanawiać po cóż taki protokół. Jest spis dokumentacji wytypowanej do zniszczenia. U mnie po spisaniu akta są wiązane w paczki. W spisach z-o wpisujemy informację, że coś zostało zniszczone. Jeśli natomiast AP zmieni kategorię to również mam informację, że coś zostało wyjęte z danej paczki i pozostawione. Jak przyjeżdża firma to pilnuję, co zabieraja, są protokoły odbioru i certyfikat lub protokół zniszczenia. To powinno wystarczyć.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2013, »
Ot i dziękuję! Temat uznaję za wyczerpany.
Pozdrowienia dla kolegów po fachu  :-*

Offline rogger

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2013, »
Czy firmy, które niszczą dokumentację, zabierają ją - sprawdzając wg pozycji w spisie do brakowania, czy odbierają, to co wskazaliście - bez żadnego sprawdzania? Jakie macie doświadczenia?

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2013, »
U mnie nigdy firma nie sprawdzała. Ważne są zgody z AP. Osobiście pilnuję, żeby zabrali to co jest przygotowane do zniszczenia i tyle. Gdyby chcieli sprawdzać spisy to pewnie siedzieliby u mnie kilka dni.  :)

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Protokoły przekazania dokumentacji do zniszczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2013, »
To są tysiące jednostek archiwalnych każdorazowo w przypadku akt spraw sądowych - jeśli mieliby wszystko sprawdzać wtedy cena za wybrakowanie kilograma dokumentacji musiałaby sie pewnie zwielokrotnić.

Podobnie jak muniekdm pilnuje, co biorą mi z archiwum, żeby przypadkiem czegoś mi nie wzięli za dużo.