Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe  (Przeczytany 5135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« dnia: Marzec 22, 2013, »
Możecie podpowiedzieć, do jakiej klasy najlepiej przyporządkować oświadczenia majątkowe pracowników urzędu - zgodnie z JRWA dla gmin z 1999 r?
W nowym jest to ładnie rozpisane, w starym nie mogę znaleźć odpowiedniej klasy ;)

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2013, »
U mnie w urzędzie jrwa dla gmin zostało rozszerzone o oświadczenia majątkowe, bo w tym z 1999 i aktualizacji z 2003 ciężko cokolwiek dopasować

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2013, »
U mnie w Starostwie podobnie jak w gminach, wiec ustaliłem i przekazywano pod nr 0043 ,,Sprawy osobowe radnych, pomoc radnym w wykonywaniu ich funkcji" z dopiskiem pod hasłem  [ Oświadczenia majątkowe] , z zaznaczeniem na spisie z-o, żeby przechowywać 6 lat.

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2013, »
Radnych rzeczywiście tam wrzuciłam, ale mam problem z pracownikami urzędu. Co zrobić dzisiaj, kiedy tamto jrwa już nie obowiązuje i nie mogę go rzecz jasna rozszerzyć?

Ewa33

  • Gość
Odp: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2013, »
Należy przeanalizować odpowiednie grupy rzeczowe: radni to obsługa w ramach Rady, a pracownicy urzędu w ramach pracowników.

JRWA gmin:
0043 i 0044 - oświadczenia radnych
2124 - oświadczenia pracowników

JRWA powiatów:
0033 i 0034 - radni
2124 - pracownicy

JRWA województwa:
0033 i 0034 - radni
2124 - pracownicy

Pozdrawiam

Ewa33

  • Gość
Odp: Jaka klasa rzeczowa - oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2013, »
Możecie podpowiedzieć, do jakiej klasy najlepiej przyporządkować oświadczenia majątkowe pracowników urzędu - zgodnie z JRWA dla gmin z 1999 r?
W nowym jest to ładnie rozpisane, w starym nie mogę znaleźć odpowiedniej klasy ;)

W JRWA nie było oświadczeń, bo ich jeszcze w przepisach prawa w tym roku nie było, a wykazy były rozbudowywane po tym roku przez odpowiednie organy z archiwami państwowymi. Jeżeli więc żadnych zmian w jrwa nie było, to postępuje się zgodnie par. 6 ust. 4 rozporządzenia z 2011 r. Zwracam jednak uwagę, że wstecz dokumentacji nie dopasowuje się do symboli klasyfikacyjnych tylko ustala się kwalifikację. Teczka pozostaje nieoznaczona znakiem akt, ale ma mieć tytuł i kategorię archiwalną