Autor Wątek: uchwały rady gminy  (Przeczytany 2948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
uchwały rady gminy
« dnia: Marzec 12, 2013, »
witam i mam pytanie
Jak to jest z rejestrowaniem, przechowywaniem i archiwizowaniem uchwał rady gminy (czy uchwał komisji)?
No bo mamy: 0002 - Sesje rady gminy (są tutaj m.ni: zawiadomienia, stenogramy, PROTOKOŁY, materiały pod obrady, UCHWAŁY )
dalej: 0006 - Projekty uchwał rady gminy (proces ich przygotowania i uzgadniania)
no i wreszcie: 0007 - Uchwały rady gminy

Jakby nie patrzyć, wychodzi, że w każdym przypadku trzymamy uchwały...tzn, potem mamy ich aż 3 egzemplarze...czy to ma jakiś sens?
Protokoły z sesji jako załączniki zawierają uchwały i są nierozłączną jednością (jako załącznik uchwała musi tam być). No i do teczki 0007 musimy wrzucić kolejne egzemplarze (już tylko uchwały, no ale przecież to zupełnie to samo). Z kolei w teczce 0006 też będą w zasadzie uchwały...)
Wszystkie teczki są kat A przypomnę...ma to jakiś głębszy sens?
Dawniej wg mnie to miało ręce i nogi, bo pod symbolem dajmy na to 0042 (wykaz z 1975) były posiedzenia prezydium, protokoły, postanowienia a pod 0043 była realizacja postanowień. Nikt nie wymyślił jakichś przygotowań i osobnej teczki na same postanowienia...

prosiłbym o kilka opinii
dzieki i pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uchwały rady gminy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, »
Wcześniej (jeszcze za PRL-u) były protokoły do których były m.in. dołączane treści samych uchwały. Ponadto odrębnie prowadzono zbiory uchwał jak. Teraz jest podobnie. Dodatkowym udziwnieniem jest zbieranie tych projektów uchwał. I po co?
prawy obrońca lewego słupka

Offline niki0

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: uchwały rady gminy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2020, »
Witam. Mam pytanie odnośnie zawiadomień o wszczęciu postępowania do uchwały a później ich rozstrzygnięcia, gdzie te pisma mają się znaleźć? Sytuacja jest taka że czasem oryginały wszczęć i rozstrzygnięć nadzorczych trafiają do komórki która daną uchwałę przygotowała a kserokopie lub czasami oryginały przekazuje się do biura rady. Pisma - ksera we wcześniejszych latach zostawały dokładane do zbioru uchwał, ale nie wiem czy do końca jest to właściwe. Co robić z tymi wszczęciami jak kserokopie wpływają do biura rady, pod jakim hasłem je archiwizować?

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: uchwały rady gminy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2021, »
Proces przygotowania uchwał kwalifikujemy do hasła "Projekty uchwał", a rozstrzygnięcia i wszystko to, co "po" - do hasła "Realizacja uchwał (...) i jej monitorowanie".