Autor Wątek: Rzeczowy wykaz akt - zmiany  (Przeczytany 2709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ismara

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Rzeczowy wykaz akt - zmiany
« dnia: Marzec 05, 2013, »
Witam,
zlecono mi uaktualnienie rwa funkcjonujacego w mojej jednostce. W trakcie prac nad zmianami pojawił się problem. Osoba, która dotychczas zajmowała się az prosząc pracowników o sugestie stwierdziła, że nie można usunąć haseł stworzonych przez osoby merytoryczne, ponieważ teczki o takim tytule znalazły się już w archiwum. Np. w wykazie widnieje hasło końcowe 410 Hodowla lasu. Osoba merytoryczna na własne potrzeby podzieliła to hasło na dwa kolejne: 4100 HL- pisma i 4101 HL - zamówienia i takie teczki przekazywała do az. Podział ten jest niepotrzebny i sugiestia wpisania ich do nowego rwa oraz niemożliwość prowadzenia spraw pod jednym hasłem [hodowla lasu] wydaje mi się kompletnym absurdem. Kto ma rację?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Rzeczowy wykaz akt - zmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2013, »
nie można usunąć haseł stworzonych przez osoby merytoryczne, ponieważ teczki o takim tytule znalazły się już w archiwum

Bzdura.

Dokumentacji nadajemy klasy zgodnie w JRWA funkcjonującym w momencie powstawania akt, jednak nie ogranicza to w zaden sposób mozliwości wprowadzania zmian w wykazie. Po prostu ten sam rodzaj akt powstały w momencie obowiązywania jednego JRWA będzie miał inna klasę aniżeli takie same akta powstałe po zmianie wykazu.

Offline ismara

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Rzeczowy wykaz akt - zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2013, »
Tak też myślałam, nie wiem skąd moja poprzedniczka wyciągnęła tą teorię.