Autor Wątek: Literatura zagraniczna.  (Przeczytany 2201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Literatura zagraniczna.
« dnia: Marzec 01, 2013, »
Chciałam Was podpytać czy może wiecie czy istnieje jakiś odpowiednik książki "Kancelaria i archiwum zakładowe" dla archiwów w UK lub w innych krajach UE w wersji anglojęzycznej?  ???
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: Literatura zagraniczna.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2013, »
Nie kojarzę takiej publikacji z wydawanych przez National Archives UK, a w katalogu British Library nic nie ma? Nie spotkałam się też z niczym podobnym dla niemieckich archiwów. Chociaż w ich przypadku temat pojawiał się na łamach "Archivar" i "Archivmitteilungen" na pewno na przestrzeni ostatnich 50 lat. Na tym polu Niemcy mogą pochwalić się pewnymi osiągnięciami, szczególnie w zakresie automatyzacji i optymalizacji pracy archiwistów zakładowych. W DDR był realizowany dość ciekawy projekt, w którego ramach stworzono oprogramowanie mające wspierać pracę archiwisty zakładowego w zarządzaniu dokumentacją. Jeśli potrzeba, to mogę wrzucić fragment bibliografii z mojego doktoratu na ten temat. Jednak publikacje dotyczą lat 70-90 XXw. i są po niemiecku.
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Literatura zagraniczna.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, »
Bardzo dziękuję za informacje :-) Niestety po niemiecku nie za wiele przeczytam >:( Będę szukać dalej :-)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.