Autor Wątek: akty notarialne  (Przeczytany 7437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pogórzanin

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 30
Odp: akty notarialne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2019, »
Spora część aktów notarialnych poza sprawami własnościowymi gmin (materiał archiwalny) to akty przesyłane w związku z ustawą o gospodarce nieruchomościami i służą do naliczania tzw. opłat adiacenckich w przypadku wybudowania urządzeń infrastruktury komunalnej (kanalizacja, wodociąg). Jest to związane ze wzrostem wartości takich nieruchomości. Po szczegóły odsyłam do pracowników prowadzących sprawy gospodarki gruntami i planowania przestrzennego. Te akty np. u mnie były brakowane po 10 latach od ich sporządzenia (to na wniosek pracownika odpowiedzialnego za planowanie przestrzenne). Nie było  z tym problemu bo jest w przepisach w ciągu ilu lat od uchwały Rady Gminy Wójt nalicza te opłaty. U nas te opłaty te Rada nie wprowadziła.

Offline paniarchiwistka91

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: akty notarialne
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2019, »
Czyli jaki w końcu nadać numer z wykazu akt ?
Ja nadałam, 680 - Wyjaśnienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczące gospodarowania nieruchomościami, kat. A jrwa 2011, ale wydaje mi się, że to na pewno nie będzie A.

Offline rugbygirl

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: akty notarialne
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2019, »
Ja dokładnie mam ten sam problem co roczne nawarstwianie się aktów notarialnych i do jakiej kategorii to przydzielić, sprawy z obrębu gospodarki nieruchomościami.