Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

akty notarialne

(1/4) > >>

bolekk:
Witam
w archiwum zakładowym urzędu gminy znajdują się teczki z odpisami akt notarialnych z 2000 i 2001 r. przysyłanych do urzędu  przez notariuszy (odpisy te dotyczą darowizn, kupna-sprzedaży działek osób prywatnych) . Na teczkach nie ma symbolu z JRWA w związku z tym mam pytanie. Czy można zastosować symbol JRWA z rozporządzenia z 1999 r.( Dz.U.99.112.1319) tj. 6010 - Ewidencja dokumentacja podstawowa nieruchomości dla tych akt czy może jakiś inny ?. Proszę o informację jak klasyfikujecie tego typu akta .
W sumie to wytwórcą tych akt jest notariusz, on ma oryginały , jeden odpis ma właściciel , drugi wpływa do urzędu więc chyba nie powinniśmy kwalifikować tych akt jako kat. A ?
 

bela:
Witam i odświeżam temat :)
Ja też znalazłam w archiwum wypisy z aktów notarialnych bez nadanej kategorii. Jak je klasyfikujecie? Proszę podpowiedzcie ;)

paco1987:
Mam identyczne pytanie...bo u mnie jest klasyfikacja 7224...kat. brak..tak na teczkach jest.

stany:
Akty notarialne podejrzewam, że są powiązane ze sprawami prowadzonymi przez urząd i powinny znajdować się w teczkach dotyczących tych spraw. Jeżeli są to wtórniki, to należy zakwalifikować do kat. BC.

Bolek:
Może to być to związane ze sprawami podatkowymi, albo prawem pierwokupu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej