Autor Wątek: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - teczki spraw brakowania i przekazania  (Przeczytany 774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Witam,
Mam pytanie w związku z prowadzeniem dokumentacji w AZ. Konkretnie chodzi mi o zakładanie teczek oraz spisów spraw związanych z przekazaniem dokumentacji do AP oraz z wybrakowaniem materiałów niearchiwalnych. Obydwa wymienione zagadnienia posiadają w JRWA osobne symbole klasyfikacyjne oraz kat. A. jak rozumiem zakładam dla nich spisy spraw oraz teczki (naturalnie osobno dla "przekazania" oraz "brakowania").
Moja wątpliwość jest następująca. Według IK nie podlegają rejestracji w spisach spraw środki ewidencyjne archiwum zakładowego. Do których IA zalicza m.in. spisy dokumentacji przeznaczonej na makulaturę lub zniszczenie, protokoły dokumentacji niearchiwalnej przeznaczonej na makulaturę lub zniszczenie oraz spisy zdawczo-odbiorcze materiałów przeznaczonych do przekazania do AP. Jednak w tym wypadku chyba należałoby dołączyć je do pism wszczynających sprawy związane z brakowaniem oraz przekazaniem?
Fragment jednej z dawnych wypowiedzi na IFAR brzmiał następująco "[...] Natomiast brakowania (wraz z dołączonymi spisami akt do zniszczenia), kwerendy, przekazywanie dokumentacji do AP już tworzą sprawy".
Czyli reasumując zakładam teczki, rejestruję sprawy dotyczące wyżej wspomnianych zagadnień i  w ich ramach gromadzę wytworzoną dokumentację. Po dwóch latach od zakończenia procedury związanej z brakowaniem lub przekazaniem (zgodnie z IK) sporządzam spis zdawczo-odbiorczy z przekazania tych materiałów do AZ oraz umieszczam w magazynie?
Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuję lub ew. o skorygowanie mojej koncepcji.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, wysłana przez Czarny1986 »