Autor Wątek: Udostępnianie w jst  (Przeczytany 3768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Udostępnianie w jst
« dnia: Listopad 26, 2012, »
Pracuję w jednostce samorządu terytorialnego, gdzie prowadzę archiwum zakładowe. Ostatnio wpłynął do mnie wniosek studenta, aby udostępnić mu akta osiedleńcze kilku osób z lat 1946 - 1953. Prośbę motywuje pisaniem pracy magisterskiej na temat tych osób. Oczywiście dołączył również oświadczenie promotora z uczelni. Zastanawiam się jednak, czy mogę udostępnić mu te materiały. Nie traktowałbym tego jako informacji publicznej przecież, a on stroną postępowania nie był. Jak to wygląda w AP? Czy można udostępnić osobie piszącej pracę licencjacką/magisterską akta innych osób? Ustawa o ochronie danych osobowych daje taką możliwość (art. 26 ust. 2). Ale mam wątpliwości...
Proszę o pomoc  ???

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Udostępnianie w jst
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, »
Nie pisze Pan, co to dokładnie są za "akta osiedleńcze". Poza tym, jeżeli są sprzed 60 lat, to osoby których dotyczą, już pewnie nie żyją i nie dotyczy ich ochrona danych osobowych.
Rzadko jednostki samorządu mają tak stare akta. Może warto skontaktować się z właściwym archiwum, żeby je przejęło, to będziecie mieli problem z głowy   :D.