Autor Wątek: Dokumenty elektroniczne - aktualizacja instr. kancel.  (Przeczytany 1365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Witam, jestem w trakcie aktualizowania przepisów kancelaryjno-archiwalnych. Pracownik archiwum nadzorującego powiedział na spotkaniu, że w zaktualizowanej instrukcji powinny się znaleźć zapisy, jak postępować z gromadzoną dokumentacją elektroniczną. W mojej instytucji (pracuję w placówce naukowej) nie ma elektronicznego zarządzania dokumentacją, nie ma dobrego zaplecza informatycznego, póki co nawet nie ma możliwości przechowywania w archiwum dyskietek, płyt CD, pendrive'wów itd., bo nie ma gdzie. Pozostaje przechowywanie wydruków POŚWIADCZONYCH, najważniejszych dla dokumentacji sprawy czy badań. Tyle ogólnie. Muszę to jakoś ująć w zapisach instrukcji. Czy macie może takie zapisy u siebie? Zastanawiam się, jak to sformułować.

I jeszcze jedno pytanie: czy realna jest u was konwersja informacji ze starych nośników informatycznych na nowe ze względu na szybką utratę danych? Czy naprawdę ktoś to robi, np. informatyk? Myślę tu o mniejszych instytucjach państwowych, bez dobrego zaplecza informatycznego. Wiem, że tak powinno się konwertować, tylko jak to zwykle bywa, życie życiem...