Autor Wątek: akta wydz komunikacji  (Przeczytany 5099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
akta wydz komunikacji
« dnia: Listopad 09, 2012, »
Witam, czy robił juz ktos z Was brakowanie akt wydz komunikacji starostwa? chciałbym u siebie wybrakować trochę akt i mam problem ponieważ akta pt ewidencja i rejestracja pojazdów, wnioski o zarejestrowanie (5520) z lat 1994-1999 wg pracowników wydziału nie są juz im potrzebne, w jrwa nowym podlegaja ekspertyzie w starszym są kat B5 z tym że czas liczy się od wycofania pojazdu z rejestru pojazdów co jest praktycznie nie możliwe do ustaleni a przynajmniej ja nie mam zamiaru tego robić, co mam zrobić? Wysłać wniosek do archiwum,..może dadzą zgodę? proszę o odp 

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2012, »
Trzeba trzymać, dopóki nie będziesz miał pewności, że zostały wyrejestrowane. Nie znam się za bardzo na rejestrowaniu samochodów ale chyba składa się jakieś wnioski o wyrejestrowanie samochodu, czy tak?
Jeśli zniszczysz wnioski, które powinny być jeszcze przechowywane to możesz mieć problemy jak ktoś się o to upomni.
Podobna sytuacja jest z pozwoleniami na budowę. Niby powinno się zgłaszczać rozbiórkę budynku ale podobno nie wszyscy tak robią. Jeśli będę chciał zniszczyć pozwolenia na jakieś budynki to chyba przyjdzie mi pójść i naocznie sprawdzić czy jeszcze on stoi;)
Hehe a jak tu zrobić z przebudową np jakiejś magistrali cieplnej, jak tu sprawdzić czy stare rury na które kiedyś wydano pozwolenie dalej są w ziemi?? normalnie czaaaad :D

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2012, »
Dokumentację wyrejestrowanych pojazdów przekazać należy na spisach zdawczo-odbiorczych do archiwum zakładowego wyszczególniając każdy z pojazdów osobno na spisie, np. WWR 1253, WWR 1432 etc. Wszystkie teczki/koperty mają obecnie kat. BE 10, a więc podlegają ekspertyzie archiwalnej. Niestety archiwa państwowe nie mają wytycznych co do tego, jak ta ekspertyza ma przebiegać, więc sądzę, że zgody AP na brakowanie tej dokumentacji nie będzie. Ja właśnie przyjąłem ponad 2100 teczek z tego rodzaju dokumentacją do archiwum zakładowego  ;)

Offline daniel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2012, »
To ja na wszelki wypadek zostawie te akta w spokoju jeszcze jakiś czas, dziekuje za podpowiedz :)  chciałbym jeszce zapytać co piszecie we wniosku na brakowanie, tylko, że prosicie o akceptację protokołu, czy dodajecie że na podstawie art. itd itd i wychodzi silnie urzędowe pismo?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, »
  ,, &9.4   Akta pojazdu przechowuje się przez okres 5 lat od dnia wyrejestrowania pojazdu lub zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego. " - to cytat  z -   DZ.U.2007.137,poz.968.   Jasne , że teraz jest to BE10.
Jestem teraz na etapie uzgadniania z wydz. Komunikacji przekazania akt do AZ , a więc  ,ów wydział przygotowuje akta  z  lat 1999-2002, czyli wszystkie akta pojazdów skasowanych i  przeniesionych  do innego powiatu ,a ja z kolei w 2013 r , przedstawię do ekspertyzy. Każdy pojazd jest pozycją (tomem) w spisie z-o.
    Zastanawiam się nad zapisem w spisie z-o, chodzi o te, że nie chciałbym w każdej pozycji powtarzać znaku teczki  i hasła , tylko raz na początku napisać całość - np. 3000 teczek, a poniżej wykaz poszczególnych pojazdów za dany rok ( lata ).

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2012, »
 U mnie każda teczka jest wyszczególniona w spisie zdawczo-odbiorczym. Daty skrajne każdej z teczek też oczywiście są wyszczególnione. Tylko pełne hasło klasyfikacyjne jest w pozycji pierwszej. Pozostałe pozycje zawierają już tylko numery rejestracyjne pojazdów, np.:
1. 5500  Ewidencja i rejestracja pojazdów samochodowych   daty skrajne: 1999-2005  kat.: BE 10  liczba teczek: 1
             Akta ewidencyjne pojazdu: WWR 1234
2. 5500 WWR 1235, daty skrajne: 2003-2005, kat. BE 10, liczba teczek: 1
3. 5500 WWR 1237, daty skrajne: 2000-2005, kat. BE 10, liczba teczek: 1 etc.

Oczywiście każda teczka ma także na stronie tytułowej odciśniętą pieczęć z pełnym hasłem, datami skrajnymi, numerem rejestracyjnym.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2012, »
Przed przesłaniem wniosku o ekspertyzę do AP proponowałbym zapytać, czy AP taką ekspertyzę w ogóle przeprowadzi, czy też wniosek odrzuci...

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: akta wydz komunikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2012, »
Tak,tak ,ja  rozmawiałem z AP , zaczynając od  tematu przekazywania tych dokumentów do AZ