Autor Wątek: Zastępcze akrty wynagrodzeń.  (Przeczytany 1788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Zastępcze akrty wynagrodzeń.
« dnia: Październik 26, 2012, »
Chciałam Was podpytać czy mieliście może taką sytuację: zgłasza się do Was klient, który chciałby karty wynagrodzeń dwóch osób, z którymi pracował na takim samym stanowisku,  w tym samym zakładzie. Swoich nie ma za jakieś tam lata, bo był na bezpłatnym urlopie a takich dokumentów ZUS potrzebuje do naliczenia mu kapitału początkowego. Czy znacie podstawę prawną, na jakiej mogę mu wydać kopie niezbędnych dokumentów jego kolegów? Wiem tyle, że są to uregulowania zusowskie, ale nic więcej nie mogę znaleźć na ten temat a zus wolę podpytać w ostateczności ;)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Zastępcze akrty wynagrodzeń.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2012, »
§ 10. Jeżeli w okresie, z którego wynagrodzenie przyjmuje się do ustalenia podstawy wymiaru, pracownik był zatrudniony za granicą, do ustalenia podstawy wymiaru przyjmuje się za okresy tego zatrudnienia:

1) kwoty, od których za te okresy opłacono składkę na ubezpieczenie społeczne w kraju, albo

2) jeżeli okres zatrudnienia za granicą przypada przed dniem 1 stycznia 1991 r. - kwoty wynagrodzenia przysługującego w tych okresach pracownikowi zatrudnionemu w kraju w takim samym lub podobnym charakterze, w jakim pracownik był zatrudniony przed wyjazdem za granicę.


(Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 1985 r. w sprawie szczególnych zasad ustalania emerytur i rent)
Jarek Orszulak