Internetowe Forum Archiwalne > Udostępnianie

Dlaczego czytelnie archiwów nie są otwarte cały rok?

(1/27) > >>

Ewa33:
A tak jakoś ostatnio mnie "naszły" różne refleksje i chciałabym poddać pod dyskusję zasadę zamykania czytelni w ciągu roku, zwyczajowo miesiąc i to w wakacje. Skad wzięło się to zjawisko i dlaczego je utrzymujemy? De facto przez miesiąc nie wykonujemy jednego z naszych satutowych zadań, ale budżetu nam wtedy nie zmniejszają ;) ?
Innym zjawiskiem jest np. zamykanie w niektórych archiwach i to tych dużych czytelni w ciągu tygodnia, stałe lub okresowe. Czy to nie jest ograniczanie dostępu do zasobu w godzinach pracy instytucji?

sirsilis:
bo czytelnia musi nadrobić zaległości? nie wszystko da się robić na bieżąco... tak samo z reprografia która to realizuje zamówienia z czytelni... wg mnie to dobrze że jest przerwa...

homo novus:
Prócz konieczności nadrobienia zaległości, opieki nad praktykantami itp. ja widziałabym również sezon urlopowy i związane z tym ograniczenia kadrowe. 
Zresztą wakacyjne przerwy robią sobie nie tylko polskie, lecz także zagraniczne archiwa czy biblioteki.
Gorzej (a może lepiej dla badaczy :-\) , że różne archiwa państwowe mają te przerwy w rozmaitych terminach - jedni w sierpniu inni w lipcu ::)

Aleksander Korolewicz:
No i mamy za swoje. Lenie i obiboki, które potrafią tylko wtryniać się, gdzie ich nie proszą.
Od przyszłego roku będziemy się dzielić urlopami na różne marce i listopady.
Tylko co ja dzieciom powiem, chlip, chlip, niebożątka moje, jeszcze nie wiedzą, że to były ostatnie letnie wakacje, które spędziliśmy razem.

[Z tzw. "ostrożności procesowej" w nawiasie objaśniam, że powyższy wpis ma charakter wyłącznie żartobliwy, celem rozweselenia stężałej jakoś ostatnio atmosfery].

sirsilis:
hehe dobre ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej