Autor Wątek: Wykaz akt  (Przeczytany 31964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 21, 2007, »
Witam,

 A to nie tak.... kliknij plusik z napisem opcje dodatkowe i i dodaj zdjątko o jako  załącznik :) (chyba jest do 250 kb) no i gotowe :)

Niestety otrzymałem komunikat: Nie można zapisywać w katalogu załączników. Twój załącznik lub awatar nie może być zapisany.
Załącznik był w formacie .sxc i miał wielkość 86 kB.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 23, 2007, »
witam,


 Zgadzam się z Wojtkiem to naprawdę jest świetny pomysł -  a Tomka proszę o przesłanie  wykazu (skanów ) na rufiozol (malapa)gmail.com - jak dostanę to umieszczę na forum.


Pozdrawiam,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 29, 2007, »
Witam,


 Posprawdzam uprawnienia bo po kolejnej aktualizacji kolejny problem widać. Tymczasem daję plik Wojtkowy na  forum. Do otwarcia potrzeby jest OpenOffice - darmowo ściągniecie z: http://openoffice.pl/ a i korzystać można też za darmo of c. :)...


Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2007, »
Witam
No to pierwsze koty za płoty ;)
Teraz tylko trzeba z jednej strony zgłoszeń poszukiwanych wykazów, z drugiej zaś ochotników, którzy mają dostęp do wersji papierowych i przygotują wersje elektroniczne.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2007, »
Fakt, że żadna grafika na ifarze nie nie jest dla mnie widoczna z mojego kompa w pracy, przypisuję raczej sieciowym ograniczeniom zastosowanym pewnie przez mojego pracodawcę. Natomiast forum nie wydaje mi się najlepszym miejscem do tworzenia bazy wiedzy w postaci skanów różnych przydatnych, a nie publikowanych, materiałów. A może by tak dogadać się z Naukowym Forum Archiwalnym? Co Wy na to?
Jarek Orszulak

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 31, 2007, »
Witam
Ależ czemu nie na forum?
Nie przesądzam, czy to mają być obrazy czy inne formaty - w obu jednak przypadkach pliki byłyby do ściągnięcia (jak powyższy) a nie do oglądania on-line.
Zaletą forum jest otwartość: czyli łatwo tu zgromadzić zapotrzebowania i łatwo (mam nadzieję!) znaleźć ochotników.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 31, 2007, »
Witam,

 No ja bym się z opinią, że forum nie nadaje się etc. nie zgodził ale rozumiem, że byłoby łatwiej w postaci portalowej. Na zlocie iIFARpowstała koncepcja rozbudowy forum o dział portalowy i w związku z takimi coraz silniejszymi potrzebami po Olsztynie (po 10 IX)  postaram  się uruchomić przybudówkę portalową gdzie wszystko ładnie sobie zbierzemy i pogrupujemy nie rezygnując z dyskusji na IFAR bo będzie to wszystko zintegrowane). Dodatkowo pojawią się tam arty z ze zlotu IFAR oraz kolejne które napisali uczestniczy zlotu :)


pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2007, »
No, nie, nie o ideję przydatności forum w zbieraniu takich materiałów mi chodzi, tylko właśnie w ich trzymaniu w jednym miejscu sieci i łatwości korzystania. Portalik jak najbardziej.
Jarek Orszulak

Tomek

  • Gość
Odp: Wykaz akt
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 10, 2007, »
[...] ta strona, na której jest skan wykazu niestety żąda zalogowania gdy chce się obejrzeć kolejne zdjęcia (strony wykazu). To oczywiście nie jest tragedia dla kogoś komu zależy na tym wykazie, ale jednak jest to jakieś utrudnienie[...]
Małe wyjaśnienie. Zamieszczony przeze mnie wykaz jest 1 stronnicowy ! Przypuszczam że ta jedynka w prawym górnym rogu myli. Jest to prywatny zapis. Wykaz jest po prostu pierwszy w zbiorze luźnych wykazów zgromadzonych w oddziale i posłużył za przykład.
pzdr.