Autor Wątek: Spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A  (Przeczytany 6670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yokai

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A
« dnia: Styczeń 01, 2013, »
Od roku jestem w archiwum zakładowym, od pół roku samodzielnie. Poprzedni archiwista nim odszedł na emeryturę poinformował mnie, że odkąd archiwum jest pod nadzorem to w styczniu wysyła do AP spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A przyjętej w danym roku. Styczeń nadszedł, tamtego archiwisty nie ma już, a ja mam pewne wątpliwości co do tej metody, dlatego proszę o podpowiedź. Czy powinnam wysłać te spisy? W instrukcji archiwalnej jest standardowo, 4 kopie spisów kat. A w tym jeden do AP. Jednak bardziej zasadne wydaje mi się przekazanie tych spisów w czasie gdy będę do AP oddawać również kartony z aktami niż same spisy. Co jest poprawną akcją w tym wypadku?

PS. Kontaktowałam się z instytucją taką samą jak moja, mająca takie same akta i oni nie wysyłają spisów do AP mimo posiadania kat. A. czekają. W związku z tym nie wiem czy wysyłanie tych spisów nie było tylko wymysłem poprzedniego archiwisty.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2013, »
Nie, nie był to "wymysł poprzedniego archiwisty". Nie jest to jednak również jakaś żelazna zasada. Postępowanie z 4 egz. spisu z-o akt. kat. A ustala się w porozumieniu z danym Archiwum Państwowym. Zatem jedno AP może zyczyć sobie przekazywania spoisów regularnie rok w rok, inne zaś dopiero w momencie przekazywania akt, których spisy dotyczą.
Jeśli Twój poprzednik przesyłał na początku nowego roku komplet spisów za rok ubieły, widocznie tak zostało ustalone z AP.

Ja również muszę przekazywać spisy kat. A do AP (zazwyczaj wysyłam je wraz ze sprawozdaniem za rok ubiegły).

Offline Yokai

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: Spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2013, »
Dzięki za odpowiedź :) W takim razie przygotuję je do wysłania :)

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spisy zdawczo-odbiorcze kategorii A
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2013, »
Tak jak napisał poprzednik 4 egzemplarz spsiu akt kategorii A przekazanych z danej komórki do archiwum zakładowego przekazuje się do wiadomości Archiwum Państwowego w porozumieniu z dyrektorem tego archiwum. Można to robić na kilka sposobów. Zbierać spisy przez cały rok i przesłać w roku następnym wraz ze sprawozdaniem z działalności archiwum zakładowego (koszt jednorazowy). Przesyłać na bieżąco po każdym przyjęciu akt kategorii A na stan archiwum zakładowego (koszty trochę większe). Przekazywać podczas bytności pracownika Archiwum Państwowego w jednostce np. podczas kontroli. Wówczas te spisy mogą być załącznikami do protokołu kontroli.
To najczęstsze przykłady. Można wybrać najbardziej nam, odpowiadające.
prawy obrońca lewego słupka