Autor Wątek: Opracowywanie zespołów z okresu księgi wpisów oraz opracowywanie spuścizn  (Przeczytany 4026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ruda1988

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam

Prosiłabym o możliwie szybką odpowiedź na ten temat, nie mam innej możliwości tego poszukać, więc z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Ale o co chodzi???
 :o :o :o

Offline ruda1988

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Chodzi o to jak to mniej więcej wygląda

Offline Hanna Staszewska

  • Moderator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1744
Wygląda to tak, że na początek proponuję poczytać podręcznik "Archiwistyka" autorstwa B. Ryszewskiego, H. Robótki, A. Tomczaka z 1989 r.

Offline pulchra

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Rzadko odwiedzam ten wątek, ale może się komuś przyda. Pisałam kiedyś referat o spuściznach, to wszystko co znalazłam wtedy na ten temat:

Kolankowski Z., Archiwalne opracowanie spuścizn rękopiśmiennych i jego problemy [w:] Pamiętnik VIII Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Referaty i dyskusja. IX. Nauki pomocnicze historii, Warszawa 1960.

Piber A., Spuścizna archiwalna ? jej istota, zawartość, układ, metody porządkowania [w:] ?Archeion?, t. 57, Warszawa 1972.

Wytyczne Archiwum Polskiej Akademii Nauk z 1990 r. opracowania spuścizn archiwalnych po uczonych [w:] Zbiór przepisów archiwalnych wydanych przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w latach 1952-2000, wybór i oprac. M. Tarakanowska i E. Rosowska, Warszawa 2001.