Autor Wątek: Wykaz spisów zdawczo-dobiorczych  (Przeczytany 2119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekj3

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Wykaz spisów zdawczo-dobiorczych
« dnia: Czerwiec 20, 2012, »
Witam wszystkich forumowiczów

Może będziecie umieli mi pomoc odpowiadając na kilka pytań:
1. jeśli prowadzę archiwum za pomocą programu komputerowego (tzn. spisuje akta, przekazuje do archiwum zakładowego, wypożyczam, itd...) to czy o takim programie komputerowym można powiedzieć , że jest on elektronicznym wykazem spisów zdawczo-odbiorczych??
2. czy jeśli prowadziłem archiwum w jednym programie i chcę przejść na inny to muszę zakończyć działanie na tym pierwszym (tzn. zaprzestać dokonywania nowych spisów a wykorzystywać go tylko do wyszukiwania zarchiwizowanych akt)? czy mogę korzystać z obydwu jednocześnie przy zachowaniu ciągłości numeracji spisów?
3. czy jest jakiś akt prawny mówiący o tym, że mogę używać tylko i wyłącznie jednego programu?

z góry dziękuję za pomoc.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Wykaz spisów zdawczo-dobiorczych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2012, »
ad. 1 Wykaz spisów z-o musi zawierać takie elementy jak:
- numer kolejny
- data przyjęcia akt
- nazwa k.o. przekazującej akta
- liczba pozycji spisu
- liczba teczek
- uwagi (najczęściej ograniczają się do podania kat. arch. dokumentacji - A, B)
Jeśli w programie na którym pracujesz można wygenerować takie zestawienie, to zestawienie to kwalifikuje się jako elektroniczny wykaz spisów z-o

ad.2-3. O ile się orientuję żadne przepisy nie zabraniają jednoczesnego korzystania z kilku programów. Wydaje się to jednak mało praktyczne. Moim zdaniem w przypadku zmiany oprogramowania najlepszym rozwiązaniem byłoby zaimportowanie danych ze starego programu do nowego.