Autor Wątek: Stary wykaz akt a nowy, jak zakwalifikować starą dokumentację  (Przeczytany 4092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghost

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Dzień dobry,
postanowiłam napisać z prośbą o pomoc. Obecnie przygotowuję akta z komórek organizacyjnych do archiwum zakładowego. Niestety w trakcie remontu, który miał miejsce w mojej instytucji zostały odnalezione teczki, których numery z wykazu akt zgadzają się z numerami z wykazu, który używany był 10 lat temu. W obecnym nie ma nawet takiej klasy. Pytanie teraz czy zostawić to w takim stanie i tak oddać do archiwum czy należy spróbować ujednolicić to z obecnym wykazem akt?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :)

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stary wykaz akt a nowy, jak zakwalifikować starą dokumentację
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2012, »
W znalezionych teczkach pozostają znaki takie, jakie były nadane zgodnie ze starym wykazem. U mnie często oddajemy różne "starocie" do ap posiadające stare znaki, ale zgodne z obowiązującym kiedyś wykazem akt i wszystko jest ok :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline pmm

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 37
Odp: Stary wykaz akt a nowy, jak zakwalifikować starą dokumentację
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2012, »
Jeżeli klasyfikacja była prawidłowa, to zrobić tak jak radzi marcia. Jeśli natomiast dokumenty były błędnie klasyfikowane, bądź pochodzą z lat, kiedy obowiązywał zmieniony JRWA, a symbole klasyfikacyjne nadawano z poprzedniego, sprawdziłbym, czy nie nastąpiła zmiana kwalifikacji.

Offline Ghost

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Stary wykaz akt a nowy, jak zakwalifikować starą dokumentację
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2012, »
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Klasyfikacja jest prawidłowa, więc zrobię tak jak radzicie i jak dobrze pójdzie jutro już uda mi się to przekazać do archiwum.