Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - Uchwały Zarządu i Uchwały Rady Gminy lata 1990-1998?  (Przeczytany 2304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Witam
Uchwały Zarządu i Uchwały Rady Gminy lata 1990-1998?
Porządkuje takowe dokumenty odnalezione gdzieś tam w urzędzie, mam jednak kłopot?
W tym samym czasie Zarząd i Rada- Czy nr z jrzwa bedzie dla nich ten sam?
Wczesniej osoba która sie tym zajmowała nadała na jednej z uchwał 0053?
Posiedzenia zarządu i protokoły ok,
Juz piątek i chyba nie myślę zbyt jasno bo mam z tym problem ???
Moze ktoś podpowie zmeczonemu archiwiście ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, wysłana przez Jarek »

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Witam.
Podnoszę  wątek ponieważ zmagam się z tym samym tematem. Mam uchwały i protokoły z sesji Rady Gminy I kadencji  z lat 1990-1994.
U mnie na 1 stronie teczki (stronie bo został tylko wycinek z oryginalnej teczki) -  z uchwałami Rady Gminy widnieje symbol 002, który po sprawdzeniu w jrwa Z 1990  w sumie ma się nijak do tych uchwał.
Jak w takim razie opisać tę teczkę i ująć to w spisie?
Zostawić RG.002 - Uchwały Rady Gminy ?

W wykazie z 1990 nie ma stricte takiego hasła! podobnie z sesjami Rady Gminy i protokołami z sesji?
Znalazłam wg. mnie najbardziej pasujące - 0043 Posiedzenia organów samorządu terytorialnego- protokoły, a dla uchwał  0136- Akty normatywne organów samorządu terytorialnego czy lepiej 0137- Akty normatywne własne?

Proszę o radę jak to ugryźć?

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Ja zastosował bym odpowiednio klasy 0043 - Posiedzenia organów samorządu terytorialnego- protokoły
oraz 0136 - Akty normatywne organów samorządu terytorialnego zwłaszcza, że wykaz akt nie był przewidziany dla samorządu a jedynie zalecano go stosować. W tytuł dla klasy 0136 można rozszerzyć po myślniku lub nawiasie o słowo uchwały.
Klasa 022 była hasłem wyższego rzędu RADY NARODOWE w wykazie akt z 1975 r.
Pzdr.
prawy obrońca lewego słupka

Offline brady

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Dziękuję za pomoc, tak zrobię  ;)