Autor Wątek: Przepisy kancelaryjno-archiwalne - zatw. zmian w intrukcji i jrwa przez AP  (Przeczytany 4971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wkurzony

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
W firmie, której pracuje trzeba było opracować nową instrukcje kancelaryjną i jrwa, gdyż dawno nie było w nich żadnych zmian i się zdezaktualizowały (nie jest to samorząd wiec nie mamy ministerialnej).
Teraz chcemy wystapić do AP o zatwierdzenie tych zmian co opracowaliśmy.

Czy ktoś się orientuję jak to wygląda od praktycznej strony? Ile trwa? Czy AP dużo "miesza"? Itp
Czy ktoś przeprowadzał już taką procedurę i może się podzieli wiedzą jako z praktycznego, technicznego punktu widzenia wyglądało?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zatwierdzenie zmian w intrukcji i jrwa przez Dyrektora AP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, »
Ostatnio dużo jednostek podległych mojej instytucji zwracało sie z prośbą do ap o zatwierdzenie przepisów kancelaryjno-archiwalnych. Pracownik ap tłumaczył mi kiedyś, że trwa to kilka tygodni, bo oni to przesyłają dalej, do ndap i dopiero potem sami zatwierdzają. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo ten sam pan od lipca nie potrafi mi dać odpowiedzi w jednej sprawie, ale to nie ważne :) Dużo zależy od tego, jaką firmą jesteście. Może najpierw warto przesłać im mailowo projekt, niech go "ogarną", w razie czego naniesiecie poprawki i wyślecie do akceptacji przepisy we właściwym kształcie. Moim zdaniem tak będzie szybciej i mniej "biurokracyjnie". Ale powtarzam, że osobiście jeszcze nie zgłaszałam instrukcji i rwa do akceptacji. Może wypowiedzą się osoby, które ten proces mają za sobą. Powodzenia i pozdrawiam!

Offline martusia1807

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Odp: Zatwierdzenie zmian w intrukcji i jrwa przez Dyrektora AP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2011, »
W tym roku opracowywałam nowe przepisy kancelaryjno-archiwalne dla instytucji nie będącej samorządem. Niestety zatwierdzanie nowych przepisów przez AP trwało nie kilka tygodni, a kilka miesięcy. Najpierw wszystko sprawdza pracownik AP, później przesyłają je do NDAP. Od pracownika AP wiem, że nowe przepisy mogą wejść w życie albo od początku roku, albo od jego połowy (czyli lipca).Więc jeśli jeszcze nie zacząłeś korespondencji z AP nie nastawiaj się na szybkie załatwienie sprawy.
Musisz liczyć się również z uzupełnianiem braków i błedów podczas trwania całego procesu, ja musiałam udać się na konsultacje do Warszawy by dowiedzieć się, że w jrwa są pewne błędy.
Dodam tylko, że teraz dokładniej sprawdza się przepisy archiwalne niż jeszcze kilka lat temu.


Offline archeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
ja czekam od 1 kwietnia za zatwierdzenie nowych normatywów firmy, istny prima aprilis, opóźnienia wynikają z masowego nadsyłania projektów przez jednostki w związku ze zmianami z 18 stycznia 2011, życzmy sobie cierpliwości  ;D
pozdrawiam serdecznie :)