Autor Wątek: Kategoria archiwalna - przekwalifikowanie kat. B na A  (Przeczytany 4331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Kategoria archiwalna - przekwalifikowanie kat. B na A
« dnia: Październik 06, 2011, »
Podczas ostatniej kontroli w archiwista z AP zakwestionował kategorię dla dokumentacji kontroli wewnętrznych. Dotychczas materiały te miały (zgodnie z rozporządzeniem ministra kultury z 2002 r.) kat. B5. Obecnie - podobno decyzją NDAP - mają mieć kat. A. Wszystko pięknie, tyle że nigdzie nie mogę znaleźć żadnego rozporządzenia, czy zarządzenia wprowadzającego tę zmianę:(
Zatem moje pytanie brzmi - Czy ktoś na tym forum może wskazać mi przepis regulujący tę kwestię?

P.S. Zaznaczam, że instytucja, w której pracuję nie jest częścią żadnego organu samorządowego i co za tym idzie nie objęło jej rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 18 stycznia 2011 r. (zgodnie z którym kontrole wewnętrzne mają kat. A).
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Odp: Kontrole wewnętrzne - kategoria A?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2011, »
Obecnie - podobno decyzją NDAP - mają mieć kat. A.

Ja bym się skontaktował z Twoim AP, które sprawuje nad Twoja instytucją nadzór.
Jeżeli jest to faktycznie decyzja NDAP to Archiwa Państwowe powinny wiedzieć coś więcej na ten temat.

Jeżeli AP nie będzie w stanie pomóc - to może bezpośrednio do źródła - czyli NDAP...?  8)

Pozdrawiam!

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Kontrole wewnętrzne - kategoria A?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, »
Myślę że archiwiście z ap albo coś się popieprzyło, albo ap próbują przenosić rozwiązania z rozporządzenia PRM z 18 stycznia 2011 r. na jednostki nie zobowiązane do jego stosowania. W przypadku przekwalifikowania akt kat. B na A zawsze mają taką możliwość na podstawie ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia Min. Kultury z 2002 r.

pozdrawiam
Jarek Orszulak