Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - zbiorcze zestawienia informacji  (Przeczytany 3259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Jaka klasa rzeczowa? - zbiorcze zestawienia informacji
« dnia: Październik 03, 2011, »
Witam
Pytanie dot. kwalifikacji i klasyfikacji akt w Starostwie: do jakiego nr teczki klasyfikujecie dokumentację z 2010r. i poprzednich lat, a chodzi o półroczne "Zbiorcze zestawienia informacji o zakresie korzystania ze środowiska oraz wysokości należnych opłat''.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kwalifikacja i klasyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2011, »
Może 765, Ustalanie i wpływy z opłat z tytułu gospodarczego korzystania ze środowiska? Albo po prostu podciągnąć to pod sprawozdania...

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kwalifikacja i klasyfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2011, »
Dzięki Ewelino za podpowiedz

Właśnie przekazują mi do AZ jako 765 ,ale nie bardzo  pasuje mi ten numer ,myślę właśnie o sprawozdawczości i to w kat. A ,dlatego, że nie ma rocznych wykazów ,to wtedy cząstkowe /półroczne/ powinny być kat A, dlatego chciałem zasięgnąć opinii od koleżanek i kolegów ze Starostw.Myślę,że jeszcze będzie odzew w tej sprawie.

Pozdrawiam

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Kwalifikacja i klasyfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, »
Uwaga w zasadzie na marginesie dyskusji - nie ma prawa mieć miejsce coś takiego jak klasyfikowanie dokumentacji z ubiegłych lat do pozycji z nowego jrwa. Owszem, szukamy w starym i nowym wykazie takich samych klas rzeczowych, ale tylko po to by porównać kategorie archiwalne i ewentualnie przekwalifikować starą dokumentację (podwyższyć kategorię archiwalną) - z zachowaniem starego symbolu klasyfikacyjnego.

pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka klasa rzeczowa? - zbiorcze zestawienia informacji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2011, »
Wyjaśniam,iż chodzi mi o klasyfikację dokumentacji wytworzonej przed 2011r i oczywiście klasyfikowanie tylko wg. starego RWA. Moją wątpliwością jest niewłaściwe zaklasyfikowanie i zakwalifikowanie wcześniej wymienionych akt wytworzonych  przez komórkę organizacyjną.

Pozdrawiam