Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - deklaracje PIT 11  (Przeczytany 4823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gościu

  • Gość
Jaka klasa rzeczowa? - deklaracje PIT 11
« dnia: Wrzesień 06, 2005, »
Witam Serdecznie

Mam problem z ocena dokumentacji podatkowej, dokladnie chodzi o informacje Pit - 11 (informacja o wplaconych zaliczkach na podatek dochodowy), ktore pracodawca przesyla do wlasciwego urzedu skarbowego. W jednolitym rzeczowym wykazie akt dla izb i urzedow skarbowych istnieja dwie podobne kategorie dotyczace podatku dochodowego (Pit 11), jedna z nich to "Akta podatkowe w sprawie podatku dochodowego" i okres ich przechowywania wynosi 10 lat. Natomiast druga kategoria nosi nazwe "Informacje dla podatnikow i platnikow", okres jej przechowywania wynosi 5 lat.

Zaznaczam, ze owa dokumentacja Pit 11 nie zostala przekazana do archiwum zakladowego. Jest ona przechowywana w archiwum podrecznym wlasciwego dzialu. Nie zostal takze sporzadzony spis. Jest mozliwe utworzenie zbiorczego spisu, ale bedzie on zawieral tylko kolejne numery paczek, symbol deklaracji i rok ktorego dotycza.

Stad moje pytanie przez jaki okres czasu nalezy przechowywac deklaracje Pit 11, oraz czy wymagana jest zgoda Archiwum Panstwowego na ich zniszczenie ?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc  :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Anonymous

  • Gość
akta podatkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2005, »
Dokumentacja podatkowa służąca odliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych przechowywana jest według mnie sześć lat(kat. B6), a jaj wybrakowanie wiąże sie z uzyskaniem zgody(państwowe i samorzadowe jednostki organizacyjne) lub jest rozwiązywane we własnym zakresie przez pozostałe jednostki, które jednak mogą uzyskać od archiwum państwowego opinie na temat wybrakowania, po przesłaniu wniosku brakowania- poprawnie wypełnionego