Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - wykazy nieruchomości w archiwum urzędu gminy  (Przeczytany 5254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka Pepłowska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Hej! Mam pytanie do archiwistów posiadających doświadczenie w porządkowaniu dokumentacji. Porządkuję akta urzędu gminy i natknęłam sie na dokumentacje, której nie moge sklasyfikowć. Są to wykazy nieruchomości, w fomie ankiet wysłanych do mieszkańców gminy z prośbą o wypełnienie i odesłanie. Zawierają informacje o powierzchni i rodzaju nieruchomości, będącej w posiadaniu danej osoby. Udało mi się ustalić, że były sporządzane w celu obliczania podatku od nieruchomości. Jest to dokumentacja z l. 90-tych. Jak to sklasyfikować i ile lat przechowywać? Podobnie rzecz się ma z zawiadomieniami o zmianach w rejestrze gryntów. Są to zawiadomienia dla mieszkańców gminy i udało mi sie ustalić, że były wydawane w oparciu o decyzje o zmianie w rejestrze gruntów (kat. A). No i podobny problem. Jak to sklasyfikować i ile lat przechowywać?
Jesli możecie to pomóżcie. Aga
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Anonymous

  • Gość
porządkowanie dokumentacji w archiwum urzędu gminy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2005, »
Witam serdecznie
Mialam podobny problem, mianowicie spotkalam sie z ankietami dotyczącymi szkol tzn. uczniom danej szkoly dawano ankiety z prosba o wypelnienie nastepnie zbierano z poszczegolnych szkol te ankiety i na ich podstawie pisano raport o stanie szkol na terenie danego wojewodztwa... Moj zwierzchnik powiedzial ze ankiety to tylko materialy pomocnicze w pisaniu raportow, sprawozdań i tylko te końcowe opracowania sa archiwizowane a ankiety nie. Wobec powyższego zostaly zniszczone te ankiety zaznaczam ze nie bylo na nich zadnych danych osobowoych po prostu pytania i rubryki do zaznaczania nic więcej ....

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: porządkowanie dokumentacji w archiwum urzędu gminy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2009, »
Pani Agnieszko jak Pani wybrnęła z tego tematu. Bo dzisiaj to 3110 Podatek od nieruchomości  B-10            ( Ankiety od właścicieli nieruchomości do naliczenia podatku)