Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa - planowanie, sprawozdawczość itp.  (Przeczytany 3535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AJW

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Witam

Od razu zaznaczam, że nie jestem archiwistą a jedynie zwykłym urzędnikiem, który w obliczu zmian instrukcji kancelaryjnej i rewolucyjnej wręcz zmiany jrwa ma kłopot :).

Bardzo proszę o Waszą interpretację tego kiedy używać grupy numerów "06" Strategie, programy, planowanie, sprawozdawczość i analizy dotyczące działalności gminy oraz jej jednostek organizacyjnych. Zgodnie z opisem "06" stosujemy go "z wyłączeniem tych wymienionych przy danym zagadnieniu". Czyli, jak rozumiem, jeśli przy grupie merytorycznej będzie numer dotyczący planowania / sprawozdawczości jak np. planowanie budżetu "30" to wtedy używamy numerów "merytorycznych" a jeśli nie to grupy "06".

I tu mam spór z archiwistką ponieważ ona wychodzi z założenia, że planowanie np. kontroli wewnętrznych mam ująć w grupie "171" kontrole wewnętrzne. Bo wg jej plan kontroli to nie jest sprawa. Dla mnie to jest sprawa a same kontrole to też są sprawy. Jako, że w grupie "171" nie ma planów (poprzednio były) to ja użyłabym numeru 0631 do planowania i 0641 do sprawozdania z realizacji planu (nie jestem do konca przekonana czy te czy jednak nie 0632 i 0643) ale tak czy owak z grupy "06".

Podobnie będzie z planowaniem zamówień publicznych bo archiwistka jest za rozszerzeniem w grupie "27" a mnie się wydaje, że tu też wchodzi w grę upa "06"...

Oświećcie mnie proszę .... :(

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Jaka klasa rzeczowa - planowanie, sprawozdawczość itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2011, »
Moim zdaniem jest tak jak piszesz - jeśli w merytorycznym dziale jrwa nie ma odpowiedniej klasy dla planów, to stosuje się klasy z 06.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka klasa rzeczowa - planowanie, sprawozdawczość itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2013, »
Pozwolę sobie kontynuowac wątek, gdyż moje pytanie dotyczy klasyfikacji sprawozdań, a konkretnie sprawozdań za należności z tytułu użytkowania wieczystego i dzierżawy (sprawozdanie Rb-27). Jakie będzie prawidłowe hasło z JRWA 2011 dla gmin?

Offline Forumowicz

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Jaka klasa rzeczowa - planowanie, sprawozdawczość itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2023, »
Moim zdaniem jest tak jak piszesz - jeśli w merytorycznym dziale jrwa nie ma odpowiedniej klasy dla planów, to stosuje się klasy z 06.

Czy jeśli nie ma odpowiednich klas w działach merytorycznych, wszystkie sprawozdania umieszcza się razem w teczce założonej dla klasy dla sprawozdań czy w tej teczce zakłada się podteczki na sprawozdania z budżetu, sprawozdania z pomocy udzielonej w ramach tarczy antykryzysowej, sprawozdania z np. realizacji zadań merytorycznych?