Autor Wątek: Rzeczowy wykaz akt - kategoria archiwalna dla nowo dodanych klas  (Przeczytany 5519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veritas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam!
Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18.01.2011 r. wolne klasy wykazu akt mogą być wykorzystane przez podmioty do dodania nowych klas. I tu pojawia się moje pytanie: jaką nadać kategorię archiwalną dla nowo dodanych klas w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt. Czy ma to być najwyższa kategoria archiwalna w ramach danej klasy? I w miarę możliwości proszę o podstawę prawną tego zapisu. Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kategoria archiwalna dla nowo dodanych klas
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2011, »
Ostatnio byłam na szkoleniu, to prowadzący sami za bardzo nie wiedzieli, jaką nadać kategorię dodanym klasom. Chyba nie ma na to żadnej podstawy, a i sam przepis odnośnie dodawania nowych klas budzi sporo kontrowersji, nasze ap czeka na jakieś wyjaśnienia z góry i do tego czasu odradza nam rozszerzanie czegokolwiek i jakkolwiek :/
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline veritas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Kategoria archiwalna dla nowo dodanych klas
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2011, »
Ja też niedawno byłam na spotkaniu dotyczącym nowej instrukcji kancelaryjnej i tam powiedzieli, że bierze się pod uwagę najwyższą kategorię archiwalną w ramach danej klasy, ale niestety nie podali żadnej podstawy uzasadniającej to stwierdzenie:/ I jestem teraz w kropce, nie bardzo wiem co mam robić:/

Offline zdunia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: Kategoria archiwalna dla nowo dodanych klas
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2011, »
Ja dziś dowiedziałam się, że kwestia dodawania nowych klas wymaga jeszcze uzgodnienia (co do zasad) pomiędzy Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych a Rządowym Centrum Legislacji. Na razie odradzają nam samodzielne dodwanie kolejnych

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Wyjaśniło się:
http://www.archiwa.gov.pl/pl/zarzadzanie-dokumentacja.html

Informacja nr 5.

Pozdrawiam! ;)