Autor Wątek: 1 500 użytkowników IFAR  (Przeczytany 4912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
1 500 użytkowników IFAR
« dnia: Styczeń 04, 2011, »
Witam,
z wielką przyjemnością odnotowałem, że IFAR sukcesywnie się rozwija.
31 grudnia 2010 r. zarejestrował się 1 500 użytkownik forum!
Brawa dla Admina (za pomysł, poświęcony czas, moderowanie i całą resztę :) i użytkowników (za posty prowokujące do dyskusji i szukanie rozwiązań :))

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2011, »
ja trochę z innej strony, 1500 to ładny wynik zwłaszcza w takiej dość zamkniętej grupie zawodowej. Majac dośswiadczenie w administracji serwisów ważniejsze jest liczba aktywnych userów. Na głównym forum na którym działałem kiedyś było to max 10% ogółu, to nie wiele zwlaszcza ze forum miało ponad 6000 kont Po pewnym czasie postnowiliśmy skasowac tych ktorzy nic nie napisali, żadnego postu. Oczywiście dla sponosra nie jest ważne ilu jest aktywnych userów, ważna jest lista mailingowa tj lepiej mieć 5000 maili niż 2000.

Też gratuluje administracji i wszystkim aktywnym uzytkownikom :)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, »
Bez obrazy, ale ja szczerze mówiąc nie wiem czego mielibyśmy sobie gratulować. Myślę że liczba użytkowników rosłaby nawet gdybyśmy nic nie pisali. Gdyby to spróbować policzyć to pewnie okazałoby się że ostatnie kilkaset postów jest autorstwa powiedzmy 50 autorów i to wydaje mi się realnym rzędem ilości aktywnych użytkowników. Trochę osób zabierających tu głos pokasowało już konta.
Z mojego punktu widzenia ifar wyczerpał już swoje możliwości rozwoju - ostatnie nasze novum, czyli dział o udostępnianiu zamarł był tak szybko, jak szybko się pojawił. Nic z takich pomysłów już nie wynika.
Ifar stał się całkiem sporą bazą wiedzy - choć chyba trochę niechcący i przy okazji - i rzeczywiście wszyscy którzy przyczynili się do jej zbudowania mogą odczuwać jakąś satysfakcję. Często jednak to wiedza bardzo elementarna i raczej budzi niepokój że początkujący (?) archiwiści akurat tutaj jej szukają ...   Ja też chciałbym się móc też czegoś jeszcze nauczyć na tym forum, tymczasem jednak prawie nie ma od kogo. Tłumaczę to sobie tym że specjaliści oszczędzają swoją wiedzę na konferencje i publikacje  ;). Gdyby to mogło się zmienić to ja bardzo chętnie w zamian zrezygnuję z moderowania i pisania na forum  :)
Prawdziwe dyskusje i rozstrzygnięcia toczą się i zapadają gdzie indziej.
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2011, »
Witam,

Długo myślałem nad tym postem i racja gratulować nie ma czego - to powinna być stymulacja do dalszej pracy nad rozwojem forum.
Czy wyczerpała się jego formuła -myślę, że nie - w sumie pełni rolę jaką chcieliśmy aby pełniło - skarbnicy wiedzy i to nam się udaje - przy pomocy wielu osób. Może nie pisze tyle osób pisze na forum ile jest zarejestrowanych ale wiele osób to forum ogląda - statystyki twierdzą, iż w 2010 roku mieliśmy ponad 11 tys. unikalnych wizyt! Jak na forum o mało popularnej tematyce (..;)...) to wg mnie dużo. Nie jest to tak dużo jak byśmy oczywiście chcieli. Dużym brakiem jest udział w dyskusji przedstawicieli uczelni (nie licząc studentów ;)...) to chyba powinien być nasz nowy kierunek - zachęcenie ich  do dyskusji - bo wciąż jest trochę tak, że my w archiwach swoje, oni na uczelniach swoje ;)...

Nie mniej jednak post Jarka pozwolił mi przypomnieć sobie, że w internecie czas płynie szybciej i pora coś zmienić...i chyba już wiem, czego brakuje ale o tym za jakiś czas :)...


Pozdrawiam,

Rafał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, wysłana przez Rafał Rufus Magryś »
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Gregor1612

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2011, »
Wiele osób przeglądających IFAR to także genealodzy amatorzy tacy jak ja :) Jeżeli nawet nie piszę postów i nie uczestniczę w dyskusjach, to i tak wchodzę na IFAR przynajmniej dwa razy w tygodniu w poszukiwaniu nowinek :) Na IFAR mogę też uzyskać  szybciej odpowiedź na moje pytanie niż czekać kilka dni lub tygodni na odpowiedź z właściwego archiwum.
Pozdrawiam...no i dzięki, że jesteście :)
Grzesiek

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2011, »
Jeśli nawet gratulacje przedwczesne i nie w tym miejscu to jednak cieszę się, że temat spotkał się z odzewem. Skoro wiemy, że jest źle,
Cytuj
Z mojego punktu widzenia ifar wyczerpał już swoje możliwości rozwoju
to może ten wątek sprowokuje do dyskusji co można zrobić, żeby było lepiej, bo raczej przychylam się do zdania Rafała, że
Cytuj
Czy wyczerpała się jego formuła -myślę, że nie - w sumie pełni rolę jaką chcieliśmy aby pełniło - skarbnicy wiedzy i to nam się udaje - przy pomocy wielu osób
Może jakimś pomysłem jest nowe podejście do moderacji poszczególnych działów??? Większa rola moderatorów (inspirowanie dyskusji, powołanie nowych moderatorów?)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, »
No, pogadaliśmy sobie i wszystko zostaje po staremu  ;)
"Archiwa zakładowe" dogoniły właśnie "Silva rerum" w ilości postów  ;D - to są dwa największe działy forum ...
Dobiegamy pomału do 10 tys. postów, o ile dobrze liczę daje to średnio 3-4 wiadomości dziennie licząc od początków Ifaru - a to już jest coś.
Jarek Orszulak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1 500 użytkowników IFAR
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2011, »
Witaj,

No nie wiem czy po staremu, albo inaczej - nie wiem jak długo będzie po staremu, o 9.00 - mamy kolejną turę spotkania - m.in. o tym ;)...

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...