Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259332 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 04, 2009, »
A w Ameryce biją Murzynów.....

...My zaś obrywamy z rzadka...

Oto powód do radości!


Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Funiu, jesteś wielka! ;D ;D ;D

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Ja słyszałem ploty że w IPNie archiwiści zarabiają po 8000 na rękę. Cóż niedługo IPN zlikwidują ku uciesze umęczonego społeczeństwa :D

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 04, 2009, »
Te ośmiotysięczniki to pewnie archiwiści z najwyższej IPN-owskiej półki magazynowej... ;D
Ale IPN trwa i "trwa mać"!

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 05, 2009, »
ja słyszałem ze tak zarabiają ci z niższych półek :D

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 06, 2009, »
A tak już całkiem serio, to życzę achiwistom "państwowym" takiego umocowania prawnego instytucji, w których pracują oraz takiego ich finansowania, jakimi od lat cieszą się archiwiści z owego, pożal się Boże, "Instytutu".

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 06, 2009, »
Z cała pewnością nie życzę archiwom państwowym takiego "umocowania prawnego", jakie ma IPN. Nie chciałbym, daleko nie szukając, by polityczne rozgrywki miały jakikolwiek udział w kształtowaniu naszej ustawy.
Dyskusji o IPN prowadzić nie zamierzam, bo jestem człowiekiem nerwowym, a argumenty i poglądy padły już wszystkie tu czy tam, w internecie i prasie, są one znane nam wszystkim. Przedstawię tylko krótko swoje stanowisko, skoro nikodem.b po raz kolejny, jak widzę, przedstawia swoje, by sprawa była jasna - Jestem za istnieniem IPN. Niezależnie od poglądów na jakże gorącą sprawę lustracji, uważam, że IPN wart jest pieniędzy, które na niego idą. Wart jest nawet większych pieniędzy niż w tej chwili na niego idą.
I wolałbym nikodemie, byś tego typu zgryźliwe uwagi zachował dla siebie, być może nie tylko ja nie mam najmniejszej ochoty ich na tym forum czytać. Pozostańmy lepiej przy naszej działce. Wszczynanie dyskusji na ten temat może bowiem uniemożliwić prowadzenie dyskusji na temat jakikolwiek inny.

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 06, 2009, »
W pewnej bajce dla dzieci (jeszcze chyba nie zlustrowanej) była taka przemądrzała mysz...

Szanowny Aleksandrze!
1. Nie myl umocowania prawnego z politycznymi rozgrywkami (podoba Ci się ustawa z 1983 r.? Gratuluję!)
2. Skoro nie zamierzasz prowadzić dyskusji o IPN, to po prostu jej nie prowadź.
3. Kochasz IPN - Twoja sprawa, ja nie muszę.
4. Nie masz ochoty czytać wypowiedzi innych, to ich po prostu nie czytaj - ja nie zmuszam nikogo, by się zgadzał z moim zdaniem.

A na nerwy melisa podobno dobra...



Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 06, 2009, »
O i proszę. Na pewno jest rzecz, co do której się zgadzamy i możemy znaleźć porozumienie, bez niepotrzebnego odbijania piłeczki. Melisa jest dobra na nerwy.

Co do zarobków, naszych znaczy. "Bez złudzeń, Panowie". W archiwach państwowych kokosów nie było i nie będzie. Wątek narzekań jest bezcelowy, bo żaden decydent primo nie przeczyta go, secundo nie chwyci się za głowę ("rany, to oni tak mało zarabiają?!"), tertio nie sprawi cudu.
Pozostaje: a) zmienić pracę, b) nie zmieniać pracy. W tym drugim przypadku: a) dorabiać po godzinach, by przeżyć, b) zostać dyrektorem któregoś z archiwów. (I wtedy pić melisy jeszcze więcej).  ;D

Offline rower

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 05, 2010, »
Ja słyszałem ploty że w IPNie archiwiści zarabiają po 8000 na rękę. Cóż niedługo IPN zlikwidują ku uciesze umęczonego społeczeństwa :D

Prawdę mówiąc, w tym roku większej głupoty nie czytałem. Nie wiem skąd to zaciągnięte, ale nawet w GW takich bajek nie piszą, moze to z Trybuny Ludu?
8000 to zarabia prezes IPNu. oczywiście suma brutto. archiwiści młodsi zarabiaja około 1800 na rękę, po 2-3 latach około 2000-2200, zalezy od stanowiska. Im wyższe tym więcej. tyle ile zarabia sie mniej wiecej w słuzbie cywilnej. A to, że w Archiwach Państwowych zarabia się grosze i wszyscy maja to w powazaniu to chyba nie wina IPNu i archiwistów tam pracujących. Wyczuwam u co poniektórych nutę zazdrości (nienawiści?) Przeciez tam pracuje więszkosć ludzi, któzy odeszli z AP bo mają dośc życia za pensję 1200+ Przeciez to jest stawka głodowa, nie mówiac o jakichś kredytach czy zakupach. Wystarczy tylko trochę pomyśleć. Widze, zę młodzi już zapomnieli, IPN powstał na bazie pracowników AP, większość do dzisiaj tam pracuje a co roku kilka osób przechodzi z AP do IPNu, to chyba logiczne. tam samo przechodzi się z archiwów prywatnych do AP, bo tam stawki są jeszcze niższe, czyli minimalne. Młodziezy chyba niewiedza i fantastyka przemieszana z bezsilnościa wywiewa zdrowe i logiczne podejście. Zresztą, przeciez do IPNu archiwiści z AP sa przyjmowani bardzo często, bez większych problemów z ich wiedzą, ktoś chche zarabiac te kilka stów więcej prosta droga. Szkoda, że jakoś nikt nie widzi skutków ubocznych takiej pracy, chocby zgody na pełna inwigilację przez słuzby czy zakaz dodatkowej pracy poza IPNem.
Rozumiem, że można coś lub kogoś nie lubieć. Ale nie upoważnia to nikogo dopisania zwykłych głupot.
A już wymaganie od innych pracy za stawki głodowe rozkłada na łapatki i pokazuje obliczę co poniektórych. Mi źle wiec i inni niech mają tak samo.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 05, 2010, »
rower - to była forma żartu, nie zrozumiałeś mnie, Co więcej mam takie same zdanie jak ty. Pozatym jak pracuje w IPN wiec nie w moim interesie jest likwidacja tej firmy
pozdrawiam  wiosenne  :)

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 05, 2010, »
Cytuj
A to, że w Archiwach Państwowych zarabia się grosze i wszyscy maja to w powazaniu to chyba nie wina IPNu i archiwistów tam pracujących.
A czy ktoś tu pisał o czyjejś winie? Zwłaszcza o winie szeregowych funkcjonariuszy Instytutu, którzy wybrali "prostą drogę o kilka stów więcej" i w pocie czoła, z dnia na dzień (z przerwami w pracy na IFAR-owe wynurzenia) przyczyniają się do nadawania jedynie słusznego kształtu najnowszej historii Polski?
Cytuj
A już wymaganie od innych pracy za stawki głodowe rozkłada na łapatki i pokazuje obliczę co poniektórych.
O, i to jest właśnie clou problemu, stary rowerze ;D
Pozdrawiam
NIKodem

Offline edit

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 11, 2010, »
pracuję w sądzie jako archiwista załadowy  - musiałam zdać egzamin na sekretarza sądowego i dzisiaj dostałam podwyżkę 1700 brutto bo do tej pory to  dostawałam 1096 netto

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 12, 2010, »
Ja jako archiwista zakładowy w urzędzie mam 1804 zł brutto.
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline archeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 30, 2010, »
ja mam w tej chwili 3 100zł brutto
pozdrawiam serdecznie :)