Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 258905 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

kocibrzuch

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 24, 2007, »
Że też w ogóle chce im się pracować w takiej instytucji, w której od dwóch lat podwyżek nie było. Ja bym się tak nie dał robić w balona. :D

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 24, 2007, »
Pozdrawiam i gratuluję skuteczności, której brak archiwom państwowym.
No właśnie, tu chyba jest problem, w skuteczności.
Przypominam, że kiedy nie było IPN, płace w archiwach państwowych też nie były rewelacyjne, więc nie zazdrośćmy kolegom-archiwistom z IPN, to nie ich wina, że my tak zarabiamy.

Offline lj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 30, 2007, »
kolejny ciekawy fant do kolekcji:
http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2033.2.0.39.14.2.0.1.htm

ciekawe czy archiwiści państwowi pracujący w służbie cywilnej zostaną ocenieni jako przydatni w pracy???
czy jak teraz będą nadal zarabiać mniej od gońca, kierowcy, obsługi ksero czy pracownika kancelarii...


Offline Kliv

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 24, 2007, »
A ja słyszałem, że w Archiwach Państwowych to jest taka niepisana zasada, że jeśli do 10 lat pracy w tej instytucji nie zmienisz pracy to zostajesz tu do ubogiej emerytury. Ja właśnie przekroczyłem 10 lat i jestem przerażony - 1300 zł ... wstyd mi się przyznawać przed znajomymi i nieznajomymi..  :) heh.. a jak chciałem wziąć kredyt na mieszkanie, to Pan w banku zdrowo sie uśmiał słysząc kwotę jaką miesięcznie zarabiam i powiedział: "żeby otrzymać kredyt wysokości 100 tys zł musiałby Pan zarabiać 1800 zł, o co jak widzę łatwo nie będzie".. ech... 

Offline fjgrabowski

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 75
  • genealog
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 24, 2007, »
1300PLN? Tym wiekszy mam szacunek dla tych wszystkich pracownikow AP, ktorzy moje meczenie wytrzymuja ;)

Nie jest to jednak sprawa do zartow... Z drugiej strony patrzac na place nauczycieli, to nie jest tak tragicznie z Archiwistami... Moze tez brakuje dynamiki jakiejs w dzialaniach "centrali", zeby wykazac potrzebe istnienia czegos takiego jak AP i zachecenia do pracy tam zdolnych ludzi - co by wiazalo sie z lepszymi placami?

JG

kocibrzuch

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 19, 2007, »
Ponoć w budżecie są przewidziane podwyżki, prawda li to?
Jakoś tak, nie wiedzieć czemu, jestem zainteresowany.
Kiedy to były ostatnie, w zeszłym tysiącleciu, czy w tym?

Offline Agnieszka Pepłowska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 19, 2007, »
Mnie dziś dobiła wieść, że w tym roku prawdopodobnie nie będzie nawet żadnych nagród rocznych, na które to, niepowiem, bardzo liczyłam... jakoś tak, nie wiem czemu, straciłam werwę do pracy...   :(

Tomek

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 19, 2007, »
Liczmy na nowego ministra. Zdrojewski pokazał co potrafi we Wrocławiu jako prezydent, więc kto wie? A kwity, teczki i archiwa są teraz w modzie, więc może po tej linii - aby nie było przecieków do prasy... ;D

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 19, 2007, »
W kwestii podwyżek: jeśli będą (o niepoprawny optymisto  ;D) to na pewno ich rozdział leży w gestii dyrektora. Zgadzam się z poprzednikiem, że ostatnio coś głośno o tej naszej profesji (coś wywożą, przywożą, brakują, a wszystko podobno w trosce o optymalne warunki przechowywania, jak pięknie  ;D )

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 22, 2007, »
Dzisiaj w naszym archiwum przebywał p. dyrektor S. Radoń. Oto informacje, które nam przekazał:

1. Nagrody w tym roku będą, prawdopodobnie na początku grudnia; mniejsze niestety niż w zeszłym roku, średnio 400 zł brutto na osobę;

2. W projekcie przyszłorocznego budżetu (miejmy nadzieję, że nowa ekipa rządząca nic tu nie zmieni) zapisano podwyżkę (oprócz zwykłej rewaloryzacji w ramach budżetówki) dla archiwistów: średnio 500 zł brutto na osobę.

Tyle wieści z Poznania :)
Pozdrawiam :)
 

Offline Agnieszka Pepłowska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 23, 2007, »
Haniu dzięki tobie odzyskałam werwę do pracy :D Dzięki za dobre wieści.

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 23, 2007, »
W Poznaniu optymizm, w Warszawie jakoś go mniej. W kwestii nagród zupełne novum, ale w takim razie i ja się cieszę. Z oczekiwaniem na pozytywne, dla nas wszystkich, rozstrzygnięcia finansowe pozdrawiam ŁS.

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 13, 2008, »
Dzisiaj w naszym archiwum przebywał p. dyrektor S. Radoń. Oto informacje, które nam przekazał:

1. Nagrody w tym roku będą, prawdopodobnie na początku grudnia; mniejsze niestety niż w zeszłym roku, średnio 400 zł brutto na osobę;


Chciałabym wrócić do tego wątku i zapytać, kto z kolegów dostał tę średnią nagrodę 400,00 zł (pewnie brutto). Ja dostałam 202,00 zł "na rękę" i nawet moja koleżanka-nauczycielka się ze mnie śmiała.
A drugie pytanie brzmi, czy w waszych archiwach nagrody też są przyznawane "cichcem": nikt nie wie kto dostał, ile dostał i za co? Nawet ja sama nie wiem, za co tę nagrodę dostałam.
Moim skromnym zdaniem nagroda ma tylko wtedy sens, jeżeli jest to publiczne podkreślenie czyichś zasług i wskazanie innym pracownikom wzoru do naśladowania.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 07, 2008, »
Ostatni komunikat z frontu "płacowego":
- od marca podwyżki średnio 400 zł brutto (bez spłaty od stycznia >:( );
- w marcu, jeszcze przed świętami nagrody w wysokości średnio 800 zł brutto :)

Offline Andrzej Choniawko

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 03, 2009, »
Wszystkim polskim archiwistom narzekającym na niskie zarobki polecam zapoznanie się z jeszcze trudniejszą sytuacją czeskich bibliotekarek i bibliotekarzy, których nie stać nawet na zakup najmarniejszego odzienia z second handu.
http://www.ifar.nac.gov.pl/index.php?topic=1240.msg8415#msg8415