Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259152 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 25, 2007, »
W pełni zgadzam sie z Panem Kleszczyńskim. Nie zapominajmy jednak ze w archiwach panstwowych odejscia powoduja takze ludzie ktorzy wbijaja szpilki, ale jak mowil Jarzabek, "ci co wbijaja szpilki to nie ludzie to wilki".

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 25, 2007, »
Zgadzam się zupełnie z moimi przedmówcami. Nie tylko pieniądze są ważne, choć trzeba przyznać, że są jednak poniżające. Bo jak tu nie być poniżonym kiedy ma się pensję zbliżoną do obsługi (np. pracowników gospodarczych). Ale mniejsza z tym. Druga kwestia to brak konkretnych przepisów, brak respektowania ich przez przełożonych, absurdy tworzone przez przełożonych oraz traktowanie AP przez niektórych jak swojej prywatnej firmy, w której robi się co chce, a przepisy prawne ma się za nic. Ja dziękuję i wysiadam z tego gnającego niewiadomo dokąd pociągu.
akie życie, taka radość!

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 25, 2007, »
mam  tylko jedno pytanie: czy ten pociąg wogole staje na jakiechs stacjach, bo wydaje mi sie, ze on nabiera tylko prędkości. Jezeli tak jest w istocie to lepiej dla Registrara by pociagnal za hamulec bezpieczeństwa.

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 25, 2007, »
Nie wiem czy ten pociąg zatrzymuje się na jakiejś  innej stacji ale we Włoszczowej to już na pewno.
akie życie, taka radość!

Offline Funia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 26, 2007, »
Dużo wiem i dużo umiem. Dzęki temu mogę przeżyć - dorabiam sobie wieczorami tłumacząc to i owo.

Moja wiedza w archiwum nie jest wykorzystana ani doceniona. Ale dzięki niej jeszcze nie przymieram głodem.

Wiedza nie przekłada się w archiwach na zarobki. Smutne.

Tomek

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 26, 2007, »
Cytuj
Wiedza nie przekłada się w archiwach na zarobki. Smutne.

I pewnie dlatego co jakis czas dowiadujemy sie o jakis drukołapach, czy wrogach wewnętrznych.  :roll:

kocibrzuch

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 26, 2007, »
Być może mamy tutaj objaw "wypalenia", na pewnym etapie pomaga rzeczywiście zmiana otoczenia - lub specjalista, że tak szpilkę wbiję, jako wilk niesyty.
Można też spróbować coś z tym zrobić - zastartować na urzędnika, na przykład. Trochę pracy, trochę szczęścia i różnica w zarobkach jednak spora.
Ostatnio ucieszyły mnie możliwości dorobienia kwerendami (polska.pl, euridice, bosz), co nieco (relatywnie nawet sporo) skapnęło - i oby więcej w przyszłości takich okazji. Trzeba tę okazję jednak łapać, to znaczy zgłosić się, gdy się pojawia.
Prawdą jest, że mało archiwiści kasy dostają, ale kto w budżetówce dostaje dużo, lekarze?

PS. Patrzyłem ostatnio na ceny wynajmu mieszkań w Krakowie: na klitkę z aneksem trzeba wydać miesięcznie kole tysiąca, jeśli się ma większe potrzeby - niestety 2 do 3.

Offline Wilknis

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 26, 2007, »
Racja! Zmiana otoczenia jest często zbawienna. Tylko dlaczego władze archiwów pozwalają na odchodzenie ludzi, na których wyszkolenie wydano ciężkie pieniądze (kursy językowe, archiwalne...), nie mówiąc o doświadczeniu zdobytym po kilku latach pracy. To ewidentne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Najwidoczniej archiwa są baaardzo bogate i stać ich na takie marnotrawstwo.

Offline Sylwester Rękas

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 03, 2007, »
Z powyzszych postow wynika Kocibrzuch, ze i tak w APKr nie najgorzej.....Co do mianowania to ja stracilem rok przez premiera Irona...Nie chcę liczyć nawet ile...

kocibrzuch

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 07, 2007, »
Zastanawiałem się, jak archiwiści mogą jeszcze dorobić.
Ostatnio policjanci dzwonili, informując o stłuczkach, do innej firmy niż wyłoniona w przetargu. My takiej możliwości nie mamy.
Może ktoś ewentualnie "zejść" w czytelni lub w biurze, ale ciężko tu liczyć na jakąś regularność. Proponuję wziąć sprawy w swoje ręce i nasycić w takim razie akta arszenikiem (Copyright U. Eco), nawiązując współpracę z odpowiednim przedsiębiostwem, trochę kasy wpłynie, a i grzyby, pleśnie oraz wszelkie robactwo, jak kołatki, też wytłucze. W perspektywie nadto rysuje się sława medialna. :twisted:
Chyba potrzebny mi urlop...

Offline Funia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 07, 2007, »
Cytat: "kocibrzuch"

Można też spróbować coś z tym zrobić - zastartować na urzędnika, na przykład. Trochę pracy, trochę szczęścia i różnica w zarobkach jednak spora.


Tak - ale żeby skupić się na przygotowaniach do egzaminu, trzeba mieć pewne możliwości - coś takiego jak problemy finansowe, obarczenie rodziną, uniemożliwia działanie na tym polu. Konieczność dodatkowego zarobkowania (pensje są, jakie są), zajmowania się rodziną (dziatwa, starsi rodzice) - to utrudnia bądź uniemożliwia przygotowanie się do egzaminu.

kocibrzuch

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 08, 2007, »
Per aspera ad astra, czyli nic za friko w tym kraju, w innych zresztą też.

Offline Funia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 09, 2007, »
Cytat: "kocibrzuch"
Per aspera ad astra, czyli nic za friko w tym kraju, w innych zresztą też.


Tak - ale cena dla wielu zbyt wysoka!

Offline archeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 13, 2007, »
hmmm ..... jestem b. młodym archiwistom po kursach archiwalnych, które ukończyłem trzy lata temu, na początku miałem zapał, wielkie plany i nadzieje, nawet sam sobie opłaciłem oba kursy, jednak mimo upływu małej ilości wody, chyba sie wypaliłem jako archiwista zakładowy, na szczescie w między czasie robiłem inne kwalifikacje zawodowe i sie realizuje w troche innej branży, jako archiwista pracują na pół etatu za około 700 zł na rekę - jak na głowe rodziny (męża i ojca) to nawet przy pełnym etacie głodowa pensja ...
Kiedyś zamierzałem nawet pójść na studia w tym kierunku, teraz cieszę sie ze tego nie zrobiłem, szczerze mało fascynujace zajecie, niewdzięczna praca, za niewielkie pieniadze .... jeszcze osoby pracujace w duzych ośrodkach, mający dostep do cennych archiwaliów mogą czerpać jakąś satysfakcje z bycia archiwista, ja natomiast nie mam powodów do satysfakcji, co najwyzej moge sobie pozamiatać moje pół kilometra akt, które i tak max po 10 latach ktoś puści z dymem.
pozdrawiam serdecznie :)

Offline lj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 24, 2007, »
Forum nieco siadło, więc polecam lekturę ciekawej wiadomości:
http://wiadomosci.onet.pl/1540628,11,item.html
Bardzo rozbawił mnie argument, że w IPN od dwóch lat nie było podwyżek :-)
Pozdrawiam i gratuluję skuteczności, której brak archiwom państwowym.