Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259137 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 06, 2022, »
To ja napiszę, bo przez 1,5 roku odkąd ostatnio się wypowiadałem sytuacja mi się poprawiła i chyba nawet jak uwzględnimy inflację to i tak jest na plus. Podstawowy minus jest taki, że poza miesiącami letnimi pracuję w 3 pracach (etat+2 zlecenia)...więc czasu sporo ale finansowo nie jest źle. Tak przynajmniej mi się wydaje. Bez wchodzenia w szczegóły napiszę, że średnia miesięczna w 2021 r. przekroczyła średnią krajową o kilkaset złotych (netto). Mój staż pracy 2,5 roku. Jaki będzie ten rok zobaczymy, ponieważ poszczególne miesiące mam różne.
pozdrawiam

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 06, 2022, »
To ja napiszę, bo przez 1,5 roku odkąd ostatnio się wypowiadałem sytuacja mi się poprawiła i chyba nawet jak uwzględnimy inflację to i tak jest na plus. Podstawowy minus jest taki, że poza miesiącami letnimi pracuję w 3 pracach (etat+2 zlecenia)...więc czasu sporo ale finansowo nie jest źle. Tak przynajmniej mi się wydaje. Bez wchodzenia w szczegóły napiszę, że średnia miesięczna w 2021 r. przekroczyła średnią krajową o kilkaset złotych (netto). Mój staż pracy 3,5 roku (jednak nie zawsze w pełnym wymiarze). Jaki będzie ten rok zobaczymy, ponieważ poszczególne miesiące mam różne.
pozdrawiam

Offline homo novus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 07, 2022, »
Wypowiadającym się tutaj nie chodziło raczej o to że możemy powiększać swoje mizerne zarobki dzięki dodatkowym zleceniom, fuchom, pracy po godzinach itp.   :( , tylko raczej aby zarabiać "godnie", "normalnie", "przyzwoicie", cokolwiek by to znaczyło, na etacie. W aktualnej sytuacji spora część z nas, dorabia lub dorabiała,  bo jednak w zawodzie  nie pracują sami asceci :(.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 09, 2022, »
Patrząc po ogłoszeniach w ministerstwach, gdzie specjalistom pracującym w archiwum zakładowym płaci się gołej pensji około 5 tys. brutto oraz np. w instytutach naukowych niewiele mniej zarobki archiwistów jednak też poszły w górę. Dodatkowo w tematach typu PFR i NCBR oraz pewnie podobnych można dostać dużo więcej...

Offline homo novus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 10, 2022, »
Ministerstwa tzn. Warszawa - gdzie koszty życia są odpowiednio wyższe  pewnie nie mieli wyjścia musieli zaoferować coś więcej żeby ktoś w ogóle przyszedł.  Inni np AP w Warszawie już tak hojni nie wydają się być.  Co do innych instytucji - pracuję na uczelni wyższej, po zawirowaniach z PPK oraz polskim "ładem" na rękę dostaję chyba nawet mniej niż wcześniej (i to po wycofaniu się z PPK) czyli wychodzi ok 3,2 tys. miesięcznie ....ze sporym stażem, doktoratem  nie wspominając o warunkach pracy

Offline niemamdrobnych

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 11, 2023, »
Aktualizacja: 3900 brutto

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwiec 25, 2023, »
Czyli za pół roku podniesienie do najniższej krajowej... cóż w wielu urzędach, przy wielu stanowiskach tak będzie...

Offline homo novus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 27, 2023, »
Po ostatnich podwyżkach  wynagrodzenie na  moim stanowisku  3600 brutto  :D czekamy na przyszłoroczną podwyżkę pensji minimalnej....