Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259460 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 20, 2017, »
hmmm dobra ok ale musimy pamiętać o dużej liczbie kierowników, dyrektorów i ich zastępców i specjalistów... Oni robią tą średnią (mówię o Centrali, bo w oddziałach jest słabo)... Komunikat komunikatem bo generalnie jest cisza...

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 20, 2017, »
hmmm dobra ok ale musimy pamiętać o dużej liczbie kierowników, dyrektorów i ich zastępców i specjalistów... Oni robią tą średnią (mówię o Centrali, bo w oddziałach jest słabo)... Komunikat komunikatem bo generalnie jest cisza...

"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 20, 2017, »
dokładnie tak jest...

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 20, 2017, »
@sirsillis nie chcialbym byc niegrzeczny, ale zapytam wprost: czy 3000 zł netto dla referenta to tak mało?

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 20, 2017, »
Nie wiem czy mało czy dużo... wiem że po 10 latach daleko mi do 3000 netto, daleko mi bardzo do oficjalnej średniej prezentowanej na stronie.. i wcale nie czuje się gorszy

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 20, 2017, »
Nie wiem czy mało czy dużo... wiem że po 10 latach daleko mi do 3000 netto, daleko mi bardzo do oficjalnej średniej prezentowanej na stronie.. i wcale nie czuje się gorszy

Nie sądzę, żeby czyjąkolwiek intencją było sprawianie by ktoś poczuł się gorszy, raczej zwrócenie uwagi na rozbieżności w środkach przeznaczanych przez decydentów na różne instytucje zajmujące się na poziomie szarego pracownika tym samym albo bardzo podobnym. Gdzieś na stronie Naczelnej znalazłem porównanie nakładów finansowych na IPN i AP.
http://www.pulshr.pl/kadry-w-administracji/archiwa-panstwowe-wynagrodzenia-pracownikow-sytuacja-jest-tragiczna,35009.html
http://www.rp.pl/artykul/1076317-Wynagrodzenia-archiwistow-powinny-byc-wyzsze---uwazaja-senatorowie.html
i najciekawsze
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=711C9612

@sirsillis nie chcialbym byc niegrzeczny, ale zapytam wprost: czy 3000 zł netto dla referenta to tak mało?

Referenta? Tyle to przy dobrych wiatrach jego wysokość kierownik oddziału w AP zarabia. Po 20 latach pracy.
Napijmy się meliski....
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 21, 2017, »
jasna różne są i to wielkie tylko na kim wyładuje frustrację archiwista z AP ??? na polityków czy na IPN i jego pracowników??? Jeśli jest raj na ziemi w IPN niech składają papiery... oczywiście jakież to proste co??? złożyć papiery dostać się i zarabiać 3000 netto jako referent... tyle że mało kto (z referentów, tych których znam) tyle zarabia a jeśli już to dzięki stażowemu, smutne co??? może i smutne

https://www.facebook.com/panbukfanpage/photos/a.1107022519337823.1073741828.1106997692673639/1869994703040597/?type=3&theater

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 21, 2017, »
jasna różne są i to wielkie tylko na kim wyładuje frustrację archiwista z AP ??? na polityków czy na IPN i jego pracowników???

Ale gdzie tu wyładowywanie frustracji? Wszedłem na wp.pl zerknąć co słychać w eleganckim świecie, a tu na pierwszym miejscu w newsach info o sprostowaniu IPN. Podzieliłem się informacją i proszę nie odbierać tego jako wyładowywanie frustracji.

Jeśli jest raj na ziemi w IPN niech składają papiery... oczywiście jakież to proste co??? złożyć papiery dostać się i zarabiać 3000 netto jako referent... tyle że mało kto (z referentów, tych których znam) tyle zarabia a jeśli już to dzięki stażowemu, smutne co??? może i smutne

Nie znam nikogo, kto przeszedłby z IPN do AP, znam przynajmniej kilkoro, którzy popłynęli w drugą stronę.
To forum unika polityki (tak mi admin napisał), więc pozostanę przy stwierdzeniu, że ani my (AP) ani wy (IPN) nie odpowiadamy za taką sytuację. Niemniej jednak ktoś podejmuje decyzję o tym, że średnia w IPN to 5345 zł brutto a w AP ok. 3000 zł w 2013 r. (vide http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=711C9612) (od 2013r niewiele się zmieniło).
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline koszmar_obsta

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 21, 2017, »
Dawid, nie przesadzaj proszę. Nie wyldowuje zadnej frustracji, jeśli nawiazywales do mojego postu. 

Przeztrzenie pomiedzy pracownikami IPN  a AP sa obecnie nie do zniwelowania i tylko nad tym boleje

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 21, 2017, »
Plotka głosi że w ipeenie praca w archiwum to porażka, piwnica i dno - prestiżowe, finansowe i w ogóle. Ciekawym czy to prawda, ale nawet jeśli to tylko incydentalne zjawisko, to jest to interesujący przyczynek do tych wszystkich "otoczek" i "naukowości" w pracy historyka-archiwisty.
Jarek Orszulak

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 21, 2017, »
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 21, 2017, »
Zakładam, że kolega to archiwista-historyk z wykształcenia. Tak się zapytam - a jeśliby koledze zaproponowali pracę - dającą równie nieograniczony dostęp do archiwaliów, jaki kolega ma teraz w ramach swojego ap, ale z zadaniem jedynym i wyłącznym prowadzenia badań historycznych, pisania publikacji etc. - to jak kolega zacząłby traktować pracowników archiwum, podobnych wykształceniem, ale różnych pensją i obowiązkami (kwerendy, udostępnianie, paginowanie, skanowanie ...)?
Więc proszę z łaski swojej jednak nie mieszać  pana Janusza Gajosa do naszych branżowych problemów.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 22, 2017, »
Zakładam, że kolega to archiwista-historyk z wykształcenia. Tak się zapytam - a jeśliby koledze zaproponowali pracę - dającą równie nieograniczony dostęp do archiwaliów, jaki kolega ma teraz w ramach swojego ap, ale z zadaniem jedynym i wyłącznym prowadzenia badań historycznych, pisania publikacji etc. - to jak kolega zacząłby traktować pracowników archiwum, podobnych wykształceniem, ale różnych pensją i obowiązkami (kwerendy, udostępnianie, paginowanie, skanowanie ...)?
Więc proszę z łaski swojej jednak nie mieszać  pana Janusza Gajosa do naszych branżowych problemów.
to odnosi się do mnie???

bywam trudny w kontaktach, ale na nikogo nie patrze z góry, nie oceniam po zarobkach, lub z jakiej instytucji jest, ale wiele razy spotkałem się z "chłodnym przyjęciem" tylko dlatego że pracuję w IPN, że mogę więcej zarabiać... to fakt... Tak to ten IPN który podkrada ludzi, materiały archiwalne i z samej natury jest zły...

i patrzenie na czyjeś zarobki... to jest jak z trawnikiem który u sąsiada jest bardziej zielony, bardziej cool, niż nasz własny...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 22, 2017, »
Zdaje się że brniemy w nieporozumienia  :) Odpowiadałem koledze Markowi Gieroniowi.
Jarek Orszulak

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 22, 2017, »
spoko :)