Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259691 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 01, 2010, »
A to gdzie tak dobrze płacą? :) Poszukują może u Was kogoś do pracy? Ja dostałam podwyżkę, ale to i tak nie równa się Twojej wypłacie :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline archeo

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 11, 2010, »
szukaj ofert pracy w Urzędach Miast i startuj w konkursach a coś się trafi  ;)

jak do mnie przychodzą na kontrolę z Archiwum Państwowego to się nie przyznaję ile zarabiam (jak pytają) by nie podpaść, wiem że mam dużo więcej niż osoba która zastępuje kierownika oddziału AP (w razie jego nieobecności)  - ale to przecież nie moja wina  :)
pozdrawiam serdecznie :)

Offline Andrzej Choniawko

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 01, 2011, »
Od dłuższego czasu realizuje się wprowadzanie w szerokim zakresie w instytucjach publicznych tzw. budżetu zadaniowego. Z kół zbliżonych do Ministerstwa Kultury wyciekły stosowne plany dotyczące archiwów państwowych. Otóż planuje się tu realzację budżetu zadaniowego, nie jak się to dotąd na ogół praktykuje na szczeblu całej instytucji, lecz poszczególnych stanowisk pracy z przechodzeniem archiwistów na kontrakty indywidualne włącznie. Zakłada się, żę archiwiści odznaczający się wysokim poczuciem pełnionej misji nie będą w proteście okupować wzorem pielęgniarek Sejmu. A powody by się znalazły, gdyż podstawą ustalania zakresu indywidualnych zadań mają być efekty, jakie archiwiści osiągają wykonując tzw. fuchy. A przecież wiadomo, że nie wszyscy będą gotowi do wypruwania z siebie żył i tu i tam, a nawet tylko tu, choćby następstwem takich rozwiązań miałobyby być znaczące podniesienie apanaży otrzymywanych dotąd z racji pracy na pozbawionych elementów motywacyjnych etatach. Cześć pracy...kontraktowej.

Offline Andrzej Choniawko

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 01, 2011, »
Zapomniałem dodać - co jest szczególnie oburzające - że w proponowanych rozwiązaniach nie przewiduje się żadnych premii za aktywność na IFARZE, nawet, jeśli posty są wysyłane w godzinach pozasłużbowych.

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 01, 2011, »
Dobre  ;D

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 21, 2011, »
Pewnie nie wolno mi podawać dokładnej kwoty, ale zarabiam w tej chwili tak mniej więcej w połowie między marcią a archeo  ;D Tylko już trzeci rok nie mamy podwyżek  >:( Plus zlecenia dodatkowe, wyjdzie średnio w miesiącu z tysiączek ;)

Przy okazji, czy wiecie może o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej (dodatkowej do etatu) w zawodzie/zakresie takim, w jakim pracuje się na etacie? Coś mi się obiło o uszy ostatnio takiego, nie wiem, czy to prawda...

Offline Andrzej Choniawko

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 01, 2012, »
W nieodległym czasie w większości AP na terenie całego kraju została przeprowadzona na szeroką skalę kwerenda tematyczno-własnościowa. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dokonywano jej na zlecenie Prezesa potężnej amerykańskiej fundacji działającej na rzecz upowszechniania wiedzy o przeszłości. W następstwie kwerendy  rodzina p. Prezesa uzyskała prawa umożliwiające odzyskanie w Polsce majątku o wartości liczonej w setkach milionów PLN. W dowód wdzięczności fundacja z inicjatywy p. Prezesa postanowiła finansować  pracownikom polskich archiwów państwowych miesięczne integracyjne pobyty w USA połączone oczywiście ze zwiedzaniem tego kraju i wyposażeniem w solidne kieszonkowe. Kryterium doboru beneficjentów tej nieszablonowej formy pomocy materialnej będzie jednak praca w AP wyróżniającym się najwyższymi standardami w zakresie stanu opracowania zasobu, jakości tego opracowania (funkcjonalność inwentarzy pod kątem zgodności opisu j.a. z zawartością, głębi informacyjnej opisu ze szczególnym uwzględnieniem wyposażenia inwentarzy w pomoce wyższego rzędu), skuteczność kwerend realizowanych na tym tle na zlecenie korespondencyjne przez dane AP, stopień zaawansowania digitalizacji inwentarzy i pojedynczych dokumentów, last but not least funkcjonowanie pracowni naukowych w aspekcie organizacyjnym (godziny otwarcia, system realizacji zamówień) oraz merytorycznym (kompetencje pracowników, ich stosunek do użytkowników, dostępność użytkowników do zdigitalizowanej części zasobu i sprawność wyszukiwarek ją obsługujących). Uwzględniając powyższe kryteria fundacja na wniosek wyznaczonego przez siebie mysterious user (tajemniczego użytkownika) przyznawać będzie ratingi poszczególnym AP. Na wyjazdy integracyjne do USA będą mogli liczyć wszyscy bez wyjątku pracownicy AP o ratingu AAA (Archiwum Absolutnie Atrakcyjne), pracownikom archiwów z ratingami AAU (Archiwum Atrakcyjne Umiarkowanie) oraz AST (Archiwum Specjalnej Troski) pozostanie w staraniach o podwyższenia ratingu to co archiwiści lubią najbardziej: wytężona praca za umiarkowane pieniądze. Do zobaczenia na Santa Monica.

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 02, 2012, »
Dobre.
A tak bez hec, to orientacyjne dane są tu:

http://archiwa.gov.pl/pl/component/content/article/63-aktualnosci/2982-posiedzenie-komisji-kultury-i-rodkow-przekazu-sejmu-rp.html
"Mimo wysokiego poziomu wykształcenia i przygotowania zawodowego (79,5% osób posiada wykształcenie wyższe, często uzupełnione studiami podyplomowymi, w tej grupie są też pracownicy z tytułami naukowymi profesora oraz stopniami doktora habilitowanego i doktora), wynagrodzenia archiwistów należą do najniższych w administracji rządowej i plasują się na samym dole tabeli przeciętnych wynagrodzeń.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym według sprawozdania RB 70 za 2010 r. wyniosło - 3 203 zł. W tym samym czasie przeciętne wynagrodzenie w służbie cywilnej, na podstawie Sprawozdania Szefa Służby Cywilnej, wyniosło 4 473 zł. Jest to główna przyczyna fluktuacji kadr".

Offline nikodem.b

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 03, 2012, »
Na początek motto:
uważam, że IPN wart jest pieniędzy, które na niego idą. Wart jest nawet większych pieniędzy niż w tej chwili na niego idą.
Dobre.
A tak bez hec, to orientacyjne dane są tu:
http://archiwa.gov.pl/pl/component/content/article/63-aktualnosci/2982-posiedzenie-komisji-kultury-i-rodkow-przekazu-sejmu-rp.html

Lektura zajmująca. Szczególnie spodobały mi się diagramy - 3, 12 oraz tabela 11 :D

Zasób AP: 298005  mb.  Środki przyznane AP:  124 615 tys. zł.
Zasób IPN:  89090 mb.  Środki przyznane IPN: 259 521 tys. zł.

Niech się święci 3 Maja! :)


Offline Andrzej Choniawko

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 31, 2012, »
Na tle nagłaśnianych ostatnio zjawisk nepotyzmu, czy mówiąc po staropolsku wszelkiej maści kumoterstwa w administracji państwowej i samorządowej, jakże wspaniałym, wolnym od tych przypadłości przykładem instytucji są archiwa państwowe. Warto chyba za cenę nienachalnie wysokich płac pracować tam, gdzie zarówno przestrzeganie czystych reguł towarzyszących zatrudnianiu pracowników nie mówiąc o nasyconych najwyższymi standardami etycznymi tzw. stosunkach międzyludzkich jest niewzruszonym kanonem ich funkcjonowania.

Offline homo novus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 04, 2012, »
Jak rozumiem to była ironia. ;D, Oddział pewnego AP - szukał jakiś czas temu pracownika do obsługi czytelni, udzielania informacji itd. z potwierdzonym oficjalnie doświadczeniem w pracy w magazynach archiwalnych, ukończenie studiów wyższych natomiast nie było wymagane ....

Jamaika

  • Gość
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 02, 2012, »
W tym roku poddałem się jako archiwista i chyba nie chce wracać do tego zawodu.  :( Powiedziałem komu co trzeba. Kwestia płac, premii, przeszeregowań dla mnie była zawsze utajniona. Po prostu ludzie kłamią. Życzę wam powodzenia na tym froncie, no i podwyżek, premii na święta. ;)

Offline Obi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 32
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 13, 2013, »
I na poprawę się nie zanosi....  :-[ Chyba, ze dopiero gdzieś w dalekiej przyszłości. W galaktyce, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek  ;D

Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 14, 2013, »
Na konferencji z okazji 5 urodzin NAC minister Zdrojewski mówił, że archiwistów czekają podwyżki, więc może jest szansa na poprawę?
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 15, 2013, »
Jakoś trudno w to uwierzyć. Może w Archiwach Państwowych coś się ruszy,ale jednak archiwiści zakładowi mogą sobie tylko pomarzyć o podwyżce.

A swoją drogą, czy archiwiści mogą w jakiś sposób protestować. Są grupy zawodowe, które co jakiś czas wychodzą na ulicę, robią dużo szumo i czasami coś tam dostaną. A my co?