Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259497 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 11, 2006, »
Monety już są bite, wjazd na wzór Ossolińskiego do Rzymu chyba szykują ... ale problem z dworem JKM. Elita władzy nie skora do rotacji, więc Pani Marylo pozostaje mieć tylko nadzieję ... że to juz niebawem (cokolwiek to słowo znaczy).

Maryla

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 11, 2006, »
:D

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 03, 2006, »
Pani Marylo!
Nominacja była wczoraj, ale brzęczące monety nie sypały się z rąk nowego ... nam panującego. O tempora! O mores! ... Chyba, że dopiero będą...

Tomek

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 03, 2006, »
Nie muszą brzęczeć. Szelest też jest miły dla ucha.

Maryla

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 03, 2006, »
Cytat: "Tomek"
Nie muszą brzęczeć. Szelest też jest miły dla ucha.

A gdzie, gdzie szeleści?  :shock:  Ani brzęku, ani szelestu, ani SMS-a z banku.... :lol:

Maryla

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 03, 2006, »
Cytat: "kołatek"
Pani Marylo!
Nominacja była wczoraj, ale brzęczące monety nie sypały się z rąk nowego ... nam panującego. O tempora! O mores! ... Chyba, że dopiero będą...

Z pustego to nawet najświeższy nie nasypie, hihihi....

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 03, 2006, »
Jakoś nie słyszałem żeby w Warszawie, zwłaszcza w NDAP, kiedykolwiek czegoś brakowało. Pani Marylo! Nadzieja znika ostatnia... nawet po najświeższym.............................................................poście

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 20, 2006, »
jeśli mam być szczera to po przeczytaniu całego wątku odechciało mi się próbować zdobyć pracę w AP :shock: te kwoty to coś strasznego. Jestem po studiach i świeżo po poszukiwaniach pracy, nie tylko jako archiwista, ale też jako sekretarka czy asystentka i stwierdzam, że proponowane zarobki byłydużo wyższe od tych w archiwach państwowych...

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 20, 2006, »
jeśli mam być szczera to po przeczytaniu całego wątku odechciało mi się próbować zdobyć pracę w AP :shock: te kwoty to coś strasznego. Jestem po studiach i świeżo po poszukiwaniach pracy, nie tylko jako archiwista, ale też jako sekretarka czy asystentka i stwierdzam, że proponowane zarobki byłydużo wyższe od tych w archiwach państwowych...

Maryla

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 20, 2006, »
Hm, coś mi się zdaje, że pomyliła Pani archiwa państwowe z młodszą, piękniejszą, bardziej medialną oraz oczywiście bogatszą kuzynką  :D  :D

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 20, 2006, »
na to wygląda :D pracuję na pół etatu jako archiwistka w instytucie PANowskim a zarabiam nieznacznie mniej od podawanych tu kwot...

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 21, 2006, »
Jeżeli szkuasz pracy w AP to z czystą życzliwością odradzam. Niektórzy archiwiści zakładowi zarabiają dużo więcej od archiwistów państwowych. Przykładem mogą tu być archiwiści instytucji wymiaru sprawiedliwości (sądy, prokuratury). Jeszcze troszkę a wszyscy archiwiści zaczną uciekać albo do IPN albo do archiwów zakładowych lub też do prac niezwiązanych z zawodem. Przykład: archiwista w średnim archiwum zarabia 1000 zł (netto) i jaka odpowidzialność pracy, podczas gdy pracownik sklepu osiedlowego dostaje np. 900 zł (netto). Zadaję sobie często pytanie po co te studia? Jak mam teraz utrzymać rodzinę i zapewnić dzieciom wykształcenie?
akie życie, taka radość!

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 04, 2006, »
W końcu ktoś nie owija w bawelne.... Ktos juz odradzal prace w AP, ja nie bede doradzał bo koń jaki jest kazdy widzi.

kocibrzuch

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 04, 2006, »
Ja nie mogę specjalnie narzekać - 10 lat pracy, większe archiwum i, co tu najistotniejsze, dodatek dla urzędnika. Do tego jadę na wspomaganiu rodzicielskim, a właściwie teraz dziadkowym (żona na wychowawczym) - ale to rzecz inna. Cieszę się, że nie muszę płacić za małe mieszkanko w Krakowie 1000 zł + płatności.
Bez dodatku bym narzekał...

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 04, 2006, »
Nie każdy jest urzędnikiem państwowym (zreszta żeby zostac urzędnikiem trzeba najpierw przez circa dwa lata pracować w archiwum, wejśc do korpusu słuzby cywilnej po egzaminie NB, a potem trzeba zdac drugi egzamin na urzędnika). Wtedy mozna mówic o 500,00 złotych wiekszej pensji. Ale na poczatku to rzeczywiście kwota mizerna, zwlaszcza dla kogos po studiach. W archiwach staz nie jest wazny, dodatkow pienieznych jak na lekarstwo. Nie dziwie sie mlodej Pani której odradza sie pracy w archiwach. Ponadto nie każdy mieszka u rodzicow i ma becikowe przy przyjecieu do pracy...