Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 258870 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 15, 2005, »
Wygląda na to, iż zaczyna działalnośc na własny rachunek. Niektóre firmy na swoich stronach www. podają cenniki (np archiwa opolskie z niemodlina) w jakis sposób mogą być pomocne przy konstruowaniu oferty

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 15, 2005, »
teraz już wiadomo co tak naprawdę interesuje archiwistów. :D pytanie który wątek ma największą ilość wyświetleń jest oczywiście retoryczne  :)
ciekawe tylko jaki wkład w tę ilość mają tacy różni panowie strzegący "standardów dyskusji", jak to jeden z nich określił ... no ale cóż, archiwistów trzeba pilnować  :lol:

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 15, 2005, »
Ale z drugiej strony jeśli na państwowym źle, to może prywatnie będzie lepiej.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 17, 2005, »
Cóż, w pewnym stopniu i w pewnym sensie mamy stanowić elitę intelektualną tego kraju. Ale do tego trzeba mieć m. in. pieniądze na książki i/lub czas na ich czytanie i dokształcanie się itd. itp.
No i tym, którzy mało zarabijaą, ciężko wykrzesać ochotę do pracy. Kij to za mało, marchewka też jest niezbędna.
Z całym szacunkiem dla bezrobotnych historyków, wiem, że zawsze może być gorzej, ale jeśli się do pracy załapiecie, a będzie nisko płatna, to za jakiś czas sami zaczniecie narzekać na zarobki. Człowiek to taki zwierz, że chce iść do przodu, rozwijać się i sukcesywnie polepszać swój byt.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 17, 2005, »
Cytat: "Anonymous"
Ale z drugiej strony jeśli na państwowym źle, to może prywatnie będzie lepiej.


Oczywiście że lepiej  !!!

kocibrzuch

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 21, 2005, »
No tak. Za mało, za mało troszeczkę.
Wstyd mi  :oops:  poruszać tę kwestię, ale zawsze się zastanawiałem, czy nasz krakowski, niesławnej pamięci, kolega też wynosiłby akta, gdyby po 30 latach pracy miał większą pensję niż te naówczas jakieś 1200 zł.
Oczywiście, nie jest to żadne wytłumaczenie dla kradzieży, a samo pytanie pozostanie na zawsze retoryczne.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 08, 2006, »
Cytat: "Wojciech Woźniak"
Witam
A tak bardziej serio: rzeczywiście ścieżka awansu w archiwach nie jest specjalnie jasna i szczególnie motywująca, ale nie jest też tak, że pracownik żyły sobie wypruwa i nic z tego nie ma. Pozwolę sobie wskazać przykład świetnie mi znany: pracownik zrobił doktorat (with a little help of archiwum - urlop naukowy) i dostał awans na starszego archiwistę, naturalnie z podwyżką. Można? Można.


Czy zechciałby Pan podać o ile i z jakiej kwoty (netto) wzrosło wynagrodzenie tego archiwisty, który obronił doktorat?

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 09, 2006, »
U nas regulamin pracy wyraźnie mówi, że NIE WOLNO nam ujawniać własnych zarobków tak samo jak nie wolno nam ujawniać struktury organizacyjnej urzedu (zaznaczam, że chodzi o zwykłe AP).

Jednoczesnie NIE WOLNO nam pracować poza archiwum w dziedzinie archiwistyki. A pobory sa mniej wiecej takie jak tu panstwo piszecie (moze ciut nizsze)

Heh ciekawe czy mnie nakryja i dopadna za to :P

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 09, 2006, »
To z zarobkami to taki stary i tani chwyt na pracowników - żeby nie znali nawzajem swoich pensji, łatwiej jest wtedy nimi manipulować, nie można tego pracownikowi zabronić.
A to z utajnieniem struktury organizacyjnej jest zwyczajnie nielegalne, bo to informacja publiczna.

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 09, 2006, »
Witam!

Tak się składa że właśnie dostaliśmy do podpisania nowy regulamin i w nim znajdują się właśnie takie zapisy jak Gość przed chwilą raczył wymienić. Zrównanie informacji o zarobkach i strukturze z tajemnicą służbową oraz zakaz wykonywania prac konkurencyjnych wobec archiwum w drodze odrębnej umowy. Ja to rozumiem tak, że oznacza to koniec wykonywania zleceń i możliwości dorobienia do pensji wykonując prace na których się znamy... no cóż... zawsze można dawać korepetycje z historii  :cry:

Czy rzeczywiscie taki zapis utajniający strukturę urzędu jest nielegalny a jeśli tak to z jakim konkretnie aktem prawnym stoi w sprzeczności? Bardzo chciałbym to wiedzieć zanim podpiszę  :x

Ponieważ regulamin wchodzi w życie za 20 dni mam ostatnią okazję żeby przyznać się że zarabiam 1200 zł brutto :P a niech to jeszcze dziś mi wolno o tym mówić  :lol:
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 09, 2006, »
hmm, to może mamy do czynienia z ogólnopolską akcją wywołaną naszą dyskusją o zarobkach? wysokość pensji to nie jest tajemnica ustawowo chroniona. W tej sprawie najlepiej byłoby się jednak poradzić w inspekcji pracy, czy pracodawca może domagać się czegoś takiego do pracowników zatrudnionych w urzędze.
co do utajniania struktury - zabrania tego art. 6 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
jedyne co dyrektorzy mogli zrobić z tego katalogu, to zakazać wykonywania prac konkurencyjnych ... ale to też chyba nie na pewno w przypadku wykonywania zleceń.

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 09, 2006, »
Dziekuję za szybką odpowiedź  :D

Obawiam się jednak, że w odniesieniu do przytoczonej ustawy "na dwoje babka wróżyła" bo do udostępniania informacji określona jest procedura i nie jest tak, że każdy pracownik może ot tak sobie udostępniać informację.

Szczerze przyznam, że nie jestem zadowolony z proponowanych rozwiązań. Ja nie narzekam bo cieszę się że mogę robić to co lubię i jeszcze mi za to płacą, ale obecnie proponowane zmiany znacznie utrudnią życie i wcale się nie zdziwię gdy wiele osób zrewiduje swoje plany zawodowe...
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 09, 2006, »
No cóż...  

sprawdziłem tez inne przepisy i obawiam się że z innymi zagadnieniami też jest "na dwoje babka wróżyła" na przykład z zatrudnieniem to jest tak (oczywiście wszyscy i tak wiemy o co chodzi ale pozwolę sobie przypomnieć):

Art 72 Ustawy o Służbie Cywilnej mówi:

Cytuj
1. Członek korpusu służby cywilnej nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez zgody dyrektora generalnego urzędu ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do służby cywilnej.
2.  Urzędnik służby cywilnej nie może podejmować zajęć zarobkowych bez zgody dyrektora generalnego urzędu. Urzędnikowi służby cywilnej zajmującemu stanowisko, o którym mowa w art. 41 ust. 1 pkt 1, zgody udziela Szef Służby Cywilnej.


Odwołujac się jednak do interpretacji:

Cytuj
Zakaz ten dotyczy jedynie świadczenia pracy na podstawie stosunku pracy. Natomiast wykonywanie przez pracownika służby cywilnej dodatkowej pracy na podstawie umów cywilnoprawnych czy prowadzenie działalności gospodarczej nie jest zatrudnieniem w rozumieniu ww. przepisów, a zatem nie wymaga zgody dyrektora generalnego urzędu. Przedmiot tych umów i wykonywanie na ich podstawie czynności nie mogą być jednak sprzeczne z obowiązkami członków korpusu służby cywilnej wynikającymi z ustawy, ani podważać zaufania do służby cywilnej. Inaczej przedstawia się sytuacja urzędnika służby cywilnej, który, zgodnie z ustępem drugim tego artykułu, ma obowiązek uzyskiwania takiej zgody w przypadku podejmowania zajęć zarobkowych.


Wszystko fajnie... zaznaczam, że  ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. Nr 106, poz. 679 ze zm.) nas chyba nie dotyczy jeśli chodzi o umowy zlecenia/o dzieło.

Mimo wszystko nie wiem do końca jak to wszystko rozumieć.:oops:

Napiszę jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy...

Pozdrawiam
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Henryk Niestrój

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • Arcaion
Urzędnik a pracownik
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 09, 2006, »
Jednym słowem: pracownik w służbie cywilnej nie może bez zgody dyrektora podejmować pracy na podst. umowy o pracę. Zaś członek korpusu (urzędnik mianowany) - w ogóle (chyba że za zgodą dyrektora generalnego urzędu).
No cóż, plusy i minusy mianowania  :wink:
Quieta non movere
http://arcaion.pl

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 10, 2006, »
dane o strukturze organizacyjnej podlegają opublikowaniu w Biuletynie Informacji Publicznej (art.8 ustawy o dostępie do informacji publicznej).
Dyrektor ośmiesza się tylko podsuwając coś takiego pracownikom do podpisu.