Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 259057 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

gość

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 29, 2005, »
To prawda że sprawa awansów w archiwach jest jedną wielką niewiadomą. Dlaczego np. w części archiwów nowego pracownika merytorycznego z wyższym wykształceniem przyjmuje się od razu na stanowisko archiwisty, a w innych również z wyższym na stanowisko młodszego archiwisty? Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić? Czy faktycznie w tej dziedzinie panuje całkowita dowolność? Współczuję młodszemu archiwiście, u którego nie było awansów przez 10 lat i może nie będzie przez 10 następnych.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 30, 2005, »
Ale kanał. To tak ogólnie.
Cytuj
Dlaczego np. w części archiwów nowego pracownika merytorycznego z wyższym wykształceniem przyjmuje się od razu na stanowisko archiwisty, a w innych również z wyższym na stanowisko młodszego archiwisty? Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Spotkałem sie z czymś podobnym w bibliotekach. Absolwenci podejmujący zaraz pracę po studiach dostaja stopien bibliotekarza. Osoba która w tym samym czasie ukończyła studia ale po drodze lizneła jakąść inną pracę po przyjściu do pracy w bibliotece dostaje stopień młodszego bibilotekarza. Moze w archiwach jest podobnie. Zdaje sie, że reguluja to jakieś przepisy. Ale jakie? Trudno mi powiedzieć.

Gość-dyskutant

  • Gość
Oops: Dobra wiadomość!
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 03, 2005, »
Cytat: "Henryk Niestrój"
Cytat: "Gość-dyskutant"

Uwaga! Dobra wiadomość!
Specjalnie dla Opola Blokada Została Zdjęta - patrz: http://www.archiwa.net/


Nie wiem komu mogę podziękować za tę informację. Stronę ArchNetu oczywiście znam. Zaś w mojej wypowiedzi chodziło mi raczej o aktualne informacje, a nie odniesienie do strony informującej od ok. 2 miesięcy o przerwie technicznej.


Moja wina. Nie sprawdziłem.
Moja bardzo wielka wina. Zapomniałem:
http://www.archiwa.gov.pl/?CIDA=146

Pozdrawiam

Gość-dyskutant

  • Gość
Re: Dobra wiadomość!
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 03, 2005, »
Cytat: "Henryk Niestrój"


Nie wiem komu mogę podziękować za tę informację. Stronę ArchNetu oczywiście znam. Zaś w mojej wypowiedzi chodziło mi raczej o aktualne informacje, a nie odniesienie do strony informującej od ok. 2 miesięcy o przerwie technicznej.


Odwiedziłem stronę http://archiwa.gov.pl/?CIDA=146
I cóż tam znalazłem???
"7 października – Opole
Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Opolu
    *       Henryk Niestrój, Internetowe źródła informacji. Forum Archiwalne iFAR – jako miejsce wymiany poglądów archiwistów oraz strony internetowe archiwów państwowych - ich struktury i wartość informacyjna"

Przyznam, że teraz już nic nie rozumiem. Jakaś dziwna ta blokada aktualnych informacji. I mówi o niej znawca tematu?

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 04, 2005, »
Cytuj
Ale pensje są za małe żeby znaleźc sobie dobrego psychoanalityka co uratuje przed obłędem. Ktoś napisał że trzeba byc odpowiedzialnym przed samym sobą za swoją pracę, myślę że powinni to przemyslec głównie starsi pracownicy (nie obrażając nikogo), którzy ciągle traktują interesantów jak we wczesnym PRL-u


"...nie załamuj sie człowieku, będzie lepiej ale nie w tym wieku..."*

* - cytat z piosenki Wzgórza YaPa-3

Gość

  • Gość
Re: Dobra wiadomość!
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 04, 2005, »
Cytat: "Henryk Niestrój"

 Stronę ArchNetu oczywiście znam. Zaś w mojej wypowiedzi chodziło mi raczej o aktualne informacje, a nie odniesienie do strony informującej od ok. 2 miesięcy o przerwie technicznej.


Stare wiadomości. Archnet ruszył  (blokada zdjęta) i DZIAŁA.

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Re: Dobra wiadomość!
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 04, 2005, »
Cytat: "Henryk Niestrój"

 Stronę ArchNetu oczywiście znam. Zaś w mojej wypowiedzi chodziło mi raczej o aktualne informacje, a nie odniesienie do strony informującej od ok. 2 miesięcy o przerwie technicznej.


Stare wiadomości. Archnet ruszył  (blokada zdjęta) i DZIAŁA.

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2005, »
No dobrze, ale wacając do tematu... To ile zarabia archiwista?
AP w dużym mieście na południu Polski - starszy archiwista ok. 1000 - 1200 zł netto. Aż wstyd się przyznać przed znajomymi i rodziną  :(

Gość

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 23, 2005, »
Eee... tam zaraz wstyd. Wdużym miescie w centralnej polsce starszy archiwista ma 750 zł. netto - to dopiero jest wstyd. Nie wiem tylko kto powinien się wstydzić.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 24, 2005, »
Staryszy archiwista. To po ilu latach pracy bo nie mam rozeznania?

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 24, 2005, »
Po czterech

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 24, 2005, »
Ja pracuję 2 razy dłużej i ciągle jestem archiwistą.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 03, 2005, »
Witam.
Mam pytnie na temat.
Zaczynam karierę wokół archiwów :D i chciałbym się dowiedzieć jakich kwot można oczekiwać pracując na zlecenie przy porządkowaniu dokumentacji osobowej i płacowej upadłego przedsiebiorstwa (ewidencja, ewentualne brakowanie)? Słyszałem o sumach 60 - 70 zł/mb.

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 14, 2005, »
okreslenie "kariera wokół archiwów" jakoś dziwnie kojarzy mi się z zamiataniem ...  :wink:

Anonymous

  • Gość
Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 15, 2005, »
Ogłaszam konkurs (bez nagród): który wątek na tym forum ma najwięcej wyświetleń?  :twisted: