Autor Wątek: Ile zarabiają archiwiści???  (Przeczytany 258982 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Vilverin

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 17, 2018, »
Ja zarabiam 2,5 tysiąca po 1,5 roku pracy w zawodzie i szczerze mówiąc zastanawiam się nad właśnie zmianą firmy, bo jak długo można za taką kwotę żyć?
Przebijam. Ja mam tyle netto, po wywalczeniu podwyżki, i po... prawie 6 latach pracy. Dodam: mieszkam w Warszawie i robię jeszcze kilka innych rzeczy oprócz prowadzenia archiwum. Kto da mniej?

1700 zł na rękę. Pełny etat.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 17, 2018, »
Ja zarabiam 2,5 tysiąca po 1,5 roku pracy w zawodzie i szczerze mówiąc zastanawiam się nad właśnie zmianą firmy, bo jak długo można za taką kwotę żyć?
Przebijam. Ja mam tyle netto, po wywalczeniu podwyżki, i po... prawie 6 latach pracy. Dodam: mieszkam w Warszawie i robię jeszcze kilka innych rzeczy oprócz prowadzenia archiwum. Kto da mniej?

1700 zł na rękę. Pełny etat.
??? Taki sam staż pracy?

Offline Vilverin

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 17, 2018, »
Nie. Jestem świeżo po studiach. Choć nie narzekam - umowa o pracę i praca w zawodzie to już jest plus. Poza tym mam własne nieduże pole ziemniaków i grządki z warzywami, więc przynajmniej nie jest źle z wydatkami na jedzenie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2018, wysłana przez Vilverin »

Offline gomez

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwiec 05, 2018, »
A tak szczerze, nie próbowaliście startować do jakichś korporacji...? Czy tam stawki są podobne?

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 24, 2018, »
3200 zł brutto i widzę tu, że to chyba nie jest źle

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 12, 2018, »
etat archiwisty zakładowego w wielkopolskim urzędzie administracji zespolonej - 1900 na łapę

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 29, 2019, »
Widełki płacowe w NCBR:

https://bip.ncbr.gov.pl/kariera/co-mozemy-ci-zaoferowac/wynagrodzenie-ncbr/

archiwista na szarym końcu, w towarzystwie kierowcy, sekretarza i recepcjonisty

Offline homo novus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 29, 2019, »
Warto też zwrócić uwagę na wykształcenie - tylko  średnie :( Ciekawe w ilu instytucjach, urzędach zatrudnia się faktycznie osoby z wykształceniem średnim na stanowiska administracyjne ...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 05, 2019, »
Chyba we wszystkich tabelach z widełkami wynagrodzeń i wymaganym wykształceniem dla pracowników instytucji publicznych, dla stanowisk archiwisty i pokrewnych przewidziano w większości wypadków wykształcenie średnie, również w archiwach państwowych. Praca w archiwum dla osób z wyższym wykształceniem okazuje się niekiedy pracą poniżej oczekiwań (czasem też poniżej kwalifikacji - bo w naszych realiach ukończenie studiów nie zawsze oznacza np znajomość alfabetu), także finansowych.
Jarek Orszulak

Offline niemamdrobnych

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 03, 2021, »
3 lata pracy, jednostka budżetowa, starszy archiwista ze stawką 3200 - na rękę 2300 śmiechu warte, dodam że 3200 to u nas stawka referentów, czy są jakieś regulacje ustawowe, które by nas finansowo chroniły przed stałym zaniżaniem??

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 24, 2021, »
Witam,
prześledziłem temat od samego początku i widzę, że dobrze nie jest.
Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to w poprzedniej pracy (umowa zlecenie) zarabiałem ok. 18 zł netto za godzinę. Dużym plusem było samodzielne ustalanie czasu pracy, a także duża autonomia w działaniu. Wiadomym minusem był brak korzyści wynikających z umowy o pracę. Jednak wobec wcześniejszego braku doświadczenia, a także mojego podejścia do tych "przywilejów" byłem zadowolony.
Obecnie na etacie dorabiam zleceniem jako nauczyciel w szkole policealnej (o tym rozpiszę się innym razem), a w najbliższym czasie również mam zamiar podjąć pracę na podobnych zasadach jak w poprzednim miejscu zatrudnienia.
Niestety ciężko jest bez dodatkowych zleceń, a co za tym idzie dużej ilości pracy, uzyskać zadowalające pieniądze.
Chyba ważne jest również podejście, tzn. ja osobiście nawet gdybym zarabiał więcej to pewnie i tak w miarę możliwości brałbym zlecenia.
Pozdrawiam

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 24, 2021, »
5000 zł brutto, 8,5 lat doświadczenia w zawodzie, wykształcenie wyższe filologiczne, kurs I i II stopnia, Warszawa, duża instytucja państwowa.

Offline Miljan

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 14, 2021, »
Starszy archiwista z 20 letnim stażem w zawodzie. Archiwum centralne - 3570 zł brutto + dodatek stażowy :)

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Ile zarabiają archiwiści???
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 03, 2022, »
Od roku nikt nic napisał w/s wynagrodzeń archiwistów - i to jest chyba najlepszy dowód na to że zarabiają marnie i już pisać im się nawet nie chce.